Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Alfa Romeo 156 Selespeed

Czy ktoś mi może powiedzieć co może być przyczyną szarpania przy zmianie biegów? Problem występuje tylko na 1,2,3 biegu.

mnie już tylko serwis został

ja z mojom alfą156 jade jutro do serwisu , dalej szarpie troche szczela i zbiedom na obroty wchodzi . Sonda nówka,rozrząd sprawdzony,świece ok,a w warsztacie na komp. nic niewykazało,mysle że serwis coś pomoże.bona gazie to troche lepiej chodzi.

Szarpanie i duszenie na wolnych obrotach

Witam. Od dłuższego czasu miałem problem z moją alfą 156 po odpaleniu strzelała a po ruszeniu szarpała. Po przejechaniu kilkuset metrów załapywała.W serwisie wykasowali błedy i zrobili samodopasowanie silnika. 2-3 dni było dobrze. Wyczyściłem przepustnice- nic,wyczyściłem a później wymieniłem

Re: Gaz do AR 156

Ja mam gaz w alfie 156 2,0 ts i jestem zadowolony.Nie mam żadnych problemów spalanie to ok.10 l poza miastem i 12,5 litra w mieście z klimą.Od kiedy mam gaz nie myślę o kosztach spalania.Pomykając na benzynie czułem szarpanie za portfel.

Re: Gaz do AR 156

Siema aga, ja właśnie przed dwoma tygodniami założyłem gaz do swojej alfy 156 2.0 ts, jestem zadowolony z tego bo jak jade tankować to za 50 zł mam full. Owszem koszt instalacji u mnie był dość spory bo 3400zł, ale jest to istalacja 3 generacji, tzn sekwencyjna. Nie wiem jak u Ciebie, bo jest to

Re: NOWA PRZEPŁYWKA ULECZYŁA

się szajc. W każdym bądź razie jeżeli czyjaś alfa przy zimnym silniku nie wchodzi na obroty, szarpie nim, a po podgrzaniu wszystko jest okey to u mnie takie objawy ustąpiły po wymianie przepływomierza.

ZAMIENIĘ 156 '99 selespeed na 145/6 boxer + gaz

co 156 ale na chwilę obecną moją AR NIE DA SIĘ JEŹDZIĆ - ani ruszyć normalnie, auto szarpie - nie dziwne jak są takiewysokie obroty... Nikt nie wie co to jest, a mnie już nie stac aby wymieniać coraz to inne elementy - teraz też mam starą przepustnicę, która okazala się dobra i co mam z nią zrobić

problemy z zimnym silnikiem AR 156 1.8

-- Mam Alfę 156 rocznik 99 , po odpaleniu zimnego samochodu nie ma on kompletnie mocy. Najpierw kilka razy zgaśnie, a później przez około minutę szarpie silnikiem jakby chodził na 1 cylindrze. Po tym czasie zaskakuje i wszystko jest OK.Na egzaminerze nie wyskakują żadne błędy. Wymieniłem

co z tym dymieniem

Już nie wiem co mam robić. Moja alfa 156 1,9JTD coś szwankuje :( Moc posiada cały czas, odpala od "kopa" ale... Co jakiś czas strasznie dymi przy przyspieszaniu. Sprawdzenie na komputerze nic nie wykazało. Czasami jest wszystko oki. Czy to może być zawieszanie wtryskiwacza? Jeden z nich

Re: No i stało się :) - AWARIA !

). Wygląda świetnie, tylko co z tego jak szarpie przy ruszaniu... Pozdr. P.S. Tylko proszę o nie dawanie rad typu: sprawdź czujniki, komputer kolektor itp... To jest ( podobno ) OK. Nawet gdybym stał przy aucie podczas naprawy to i tak sie na tym nie znam. Alfa 156 Selespeed '99

POMOCY AR157!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

Witam.Mam ar156 1.6 z 2000roku.Jak juz wczesniej pisalem,moja alfa w zakresie obrotow od 1000 do 2500 nie chce wogole jechac,normalnie jak by w miejscu stala,a na dodatek od 3 dni jeszcze cos strzela,tak na moj sluch to jest strzal w puszke od filtra powietrza!!!!i w zakresie od 1000 do 2500

alfa 156 - problemy z rozruchem zimnego silnika

wtryskami...Wszystko ładnie pieknie ale od niedawna przy rozruchu na zimnym silniku moja alfa strasznie szarpie,chodzi tak jakby na 3 gary, ma ok 400 obrotów, czasami gasnie, po chwili dostaje 1200 obrotów i potem znowu to samo...wszystko trwa moze z 3 min i potem jak reka odjał - wszystko ok.Dodam ze

Re: No i stało się :) - AWARIA ! ( SOLVED )

drobna usterka oddałem ją do > malowania ( aby zabezpieczyć przed zimą, miała też ogniska rdzy na progach ). > Wygląda świetnie, tylko co z tego jak szarpie przy ruszaniu... > Pozdr. > P.S. > Tylko proszę o nie dawanie rad typu: sprawdź czujniki, komputer kolektor itp... > To jest

pomocy!!! błagam

WItam wszystkich Alfistów Zwracam się do Was z prośbą o poradę związaną z moją Niunią. Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu moja 156 zachowuje się ociężale. Jak jest zimna nie da się normalnie ruszyć. Zaczyna szarpać, nie chce się wkręcać na obroty. Jak się rozgrzeje przyszpiesza w miarę

rafal.gtv POMOCY!

witaj! z tego co widzę wiesz o alfach wszystko...dlatego pytam Ciebie pękł mi rozrząd w 156 2.0 TS 155kM 2000 rok produkcji mechanicy wymienili:rozrząd komplet + pasek wałków wyrównoważających + jego napinacz,zmieniacz faz,16 zaworów,prowadnice zaworów,głowica była planowana,gniazda szlifowane

Re: sprzęgło w alfie 156

Jaki samochod, jaki rocznik, jaki przebieg, czy sprzeglo bylo wymieniane, czy slizga sie, czy szarpie, czy tylko ciezko chodzi. Prosimy o wiecej danych.

Re: Selespeed

niknejm napisał: > m_mazur napisał: > > > Jaka jest ta skrzynia w alfie 156? > > Czy warto dopłcić 4500 zł za ta skrzynie? > > Mam na mysli osiagi, spalanie, przyjemność z jazdy. > > Nie jeździłem. Natomiast powszechna opinia jest taka, że raczej nie warto. Za

Alfa zaczyna świrować 156 1.6 TS

moja Alfa zaczęła dziwnie chodzić mianowicie zaczyna czasem się zamulać nie reaguje na pedał gazu dopiero po czasie, na wolnych obrotach potrafi zgasnąć szarpie silnikiem, dodam że katalizator mi się skończył czy on może byc winowajcą dzwoni i lata w nim, czasem nie mogę nawet ruszyć z miejsca

Alfa dławi sie i czasem szrpie jak jest zimna 156

Moja alfa jak jest zimna po odpaleniu dławi sie nie reaguje na gaz a czasem szarpie podczas jazdy na zimnym silniku jak sie rozgrzeje mijają objawy co to może być

alfa 156 19 JTD gaśnie podczas jazdy

koledzy mam problem z autkiem ALFĄ gaśnie mi podczas jazdy po dodaniu gazu a nawet jak jadę równo to nagle silnik zostanie wyłączony bez szarpania i po zatrzymaniu normalnie odpala i jadę dalej przez 10,20,100 km i znowu wyłączy silnik albo zaraz po ruszeniu POMOCY cz to może być

Re: AR 156 1,9 JTD '03 GAŚNIE PODCZAS JAZDY POMOC

kolego czy rozwiązałeś problem z gaśnięciem alfy podczas jazdy bo ja mam obecnie ten sam problem i nikt nie może sobie z tym poradzić mimo wymiany pompy wtryskowej i paru czujników a może ktoś zna przyczynę gaśnięcia auta podczas jazdy kiedy dodaje gazu lub jadę obojętnie jaką szybkością to auto

Re: Alfa zaczyna świrować 156 1.6 TS

Czyszczenie przepustnicy wskazane jako 1 krok. Dalej podjechałbym na diagnostykę - kontrola ew. błędów. Przepalony katalizator może dławić wydech i spowodować problemy. Kiedyś miałem dosyć podobne objawy (leniwe przyśpieszanie silnika, szarpanie) sprawcą był pęknięty czujnik (podstawa) położenia

alfa romeo 156 ts bład

mam problem z kontrolka silika po rozruchu gasnie ale po przejechaniu kilku km albo po rozgrzaniu ciezko to stwierdzic zapala sie po drugie nie ma takiej mocy jak powinien jak jest zimy to idzie ale jak sie rozgrzeje robi sie muł i troszke szarpie. byłem na komputerze i jest bład

Re: Falowanie obrotów w Alfie 156

Miałem coś podobnego, obroty raz rosły (do 1500), raz spadały do granicy gaśnięcia silnika (zaczynał szarpać). Wszystko to działo się w sposób zupełnie przypadkowy. Najbardziej na gorącym silniku. Wymieniłem czujnik położenia wału korbowego (chociaż miał normalny opór 860 om). U mnie pomogło

Re: alfa 156 - problemy z rozruchem zimnego silni

dzieki wielkie za odpowiedź. to jest instalacja sekwencyjna, wiec mikser nie wystepuje.samochod odpala na benzynie, przelacza sie na gaz dopiero po osiagnieciu ok. 50 st. C.dodam iz szarpanie i dlawienie wystepuje tylko na zimnym silniku zaraz po rozruchu przez góra 3-4 minuty (silnik chodzi wtedy

Re: Niezawodność Alf 156

no tylko mieć takie cudo z zewnątrz cacko bo w środku coś skrzypi,silnik szarpie,no i jak to we włoskich swoisty zapaszek.Sąsiad codziennie dumnie wsiada do swojej alfy/przez małe"a"/i zastanawia się czy na gwarancji warto ją pylnąć.

Re: :(

jest starszne. Amoniu trzymaj się dzielnie. Wczoraj Julka miała cystografię, cewnik, zdjęcia rtg, wycie, płacz, szarpanie. Trudno pół roku wlaczyłam, aby nie msuiała przez to przechodzić. Nie mamy jeszcze opisanych zdjęć, ale Pani dr mówiła, że ok, nie ma refluksu. Co dalej nie wiem, niech urolog i

Re: Alfa powinna przeprosić za pomówienia

Komisja lekarska stwierdziła brak połamanych kończyn, ran ciętych i szarpanych a także nie stwierdzono obrażeń wewnętrznych. Uzębienie tez w całości. A sine odciski podeszwy glana na twarzy i całym ciele nie są dowodem pobicia, bo mogła się przewrócić w sklepie trochę naiwne tłumaczeniechodzi

Re: alfa 156 - problemy z rozruchem zimnego silni

wilgotno a na dodatek duża różnica temperatury , a gaz jest czuły . Jeśli gdzieś ucieka prąd z wilgotnego przewodu wysokiego napięcia to przez te pare minut zanim wilgoć nie odparuje od ciepła silnika to wtedy może szarpać... No tak mi się wydaje miałem kiedyś omege zagazowaną i jak sięgam pamięcią to

Re: Alfa 156 1.9 wymieniłem zawór EGR! I dalej ni

Witaj! Zawór EGR to mógłbyś także zaślepić a silnik nawet by tego nie zauważył, służy on tylko zmniejszeniu toksyczności spalin. Oczywiście nie zalecam zaślepiania EGR, ale jak ktoś ma wątpliwości, czy zmulenie samochodu i szarpanie w czasie jazdy nie powoduje właśnie ten zawór, to może zaślepić i

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - alfa 156 szarpie