Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Zimno podczas snu.

amelia205 napisała: > Jestem w podeszłym wieku (69 lat). Od pewnego czasu mam dreszcze i > jest mnie zimno, szczegolnie w nocy podczas snu. Wiek tu nie ma nic do rzeczy. Możesz mieć problemy z kręgosłupem i niski poziom sodu i potasu. Upośledzone przewodzenie włókien nerwowych

Re: Ból kolana - opaska dr Levina - opinie.

amelia205 napisała: > Witam, od pewnego czasu boli mnie noga w kolanie, sprawia mi to tak duży ból, ż > e nie mogę chodzić. Noszę się z zamiarem zakupu reklamowanej opaski dr Levina, > wiem, że są również wkładki pod stopę z magnesami. Chciałabym się zapytać o Pań > stwa opinie na

Re: Kurs komputerowy dla ON?

amelia205 bywaja takie kursy ale musisz miec odpowiednie orzeczenie o niepelnosprawnosci (np ruchowa). -- "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa" -------------- "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"

Re: Polonistyka jako drugi kierunek - warto??

amelia205 napisała: > A czy jest filologia polska dla osób, które skończyły juz studia - w trybie 3- > letnim jednolitym magisterskim? Tak jak to jest np. z psychologią? Prosze o > info. Pozdrawiam! A jest taki tryb?

Re: Kiedy następna miesiączka?

amelia205 napisała: > Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 27.11. Kiedy bedzie następna? Sorki za > pytanie, ale mam nieregularne te miesiączki. Co 24 czy 28 dni to liczyć? hahahaha.. no boskie normalnie :) Polecam wizyte u wrózki. Poszukaj w googlach hasła "wróżki miesiączkowe

Re: Praca a dofinansowanie z PFRON?

amelia205 napisała: > Witam. Potrzebuje dokładnych informacji na temat dotyczący dofinansowania do wy > nagrodzenia, jakie uzyskuje pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne. Oto > przykład: osoba mająca rentę socjalną pracuje w firmie, w której pracodawca za > trudnia dwie

Re: Prawo zaocznie??

Witam! amelia205 napisała: > Witam! Studiuje prawo zaocznie i tak się zastanawiam, czy kończąc te studia w > tym trybie będe mogła pracować na uczelni? We Wrocławiu znam przynajmniej jedną panią adiunkt po zaocznych. -- Pozdrawiam Bolek

Re: Zniżka na przejazdy dla ON - II grupa?

amelia205 napisała: Witaj, Zdaję mi się, że nie ma takiej zniżki na przejazdy PKP dla II grupy inwalidzkiej. Pozdr > Witam! Jestem osobą niepełnosprawną z umiarkowanym stopniem. Czy > przysługuje mi zniżka na przejazdy PKP - na legitymacje os. > niepełnosprawnej? Chciałabym pojechac

Re: Problem z nogami???

amelia205 napisała: > Może ktoś wie, co to jest i ma jakąś receptę na tą >dolegliwość??? Naturalnie. Prosze sie rozebrac i przejsc po gabinecie. Albo prostymi slowmi: nalezy udac sie do lekarza. Na odleglosc nikt nie przeprowadzi badania neurologicznego/RTG stawow/badan droznosci tetnic

Re: Renta socjalna a praca??

amelia205 napisała: > Witam! Byłam dzis na rozmowie w sprawie pracy i okazało sie ze bede > pracowac tak jak wszyscy - miesiecznie 178 godzin, praca 3- zmianowa - > tzn noce tez. To jest praca na recepcji i tak sie zastanawiam czy > ja w ogole bede miała wolne dni i czy to jest

Re: Wczasy rehabilitacyjne - dofinansowanie z PFR

amelia205 napisała: > Witam! Chciłabym pojechac na wczasy rehabilitacyjne - jestem osobą > niepełnosprawną z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Czy moge starac > się o dofinansowanie tej rehabilitacji z PFRONU?? Jaka jest procedura?? Czy > jest jakis termin do składania

Re: Zaoczna psychologia w Bydgoszczy - II kierune

amelia205 napisała: > Witam! Słyszałam, że wznowiono nabór na zaoczną psychologię w Bydgoszczy. Ja > studiuje już prawo i psychologia to byłby mój drugi kierunek. Czy zdając na > psychologię muszę zdawać egzaminy wstępne, a tam jest biologia - która mi nie > pasuje ze względu na

Re: Choroba tarczycy a nerwica lękowa??

Witaj Amelia205 Jesli mialas przed braniem jodu stwierdzona niedoczynnosc (dobrze by bylo zebys tu napisala tez te stare wyniki przed brabiem jodu), to teraz jej nie masz bo ten jod tak pobudza tarczyce ze ona musi produkowac wiecej hormonow. Ale masz dolegliwosci i dlatego radze abys zrobila

Re: UKSW. Czy można studiować dwa kierunki zaoczn

czesc amelia205!no jasne ze mozesz studiowac jednoczesnie na UKSW!!ja studiuje tam (co prawda dziennie)i mam kolezanki ktore studiowaly rowniez zaocznie w Lodzi,a nawet takie ktore "ciagnely"2 dzienne kierunki.Tak naprawde wystarczy dogadac sie z wykladowacami i dziekanem-skoro mozna

Stopień niepełnosprawności na chorą tarczycę??

Witam, Moja mam przeszła w 1999 r. operację usunięcia tarczycy, od tego czasu na stałe bierze lek LETROX - choroba przewlekła. Niedawno złożyła wniosek o przyznanie stopnia niepełnosprawności - w którym nie uwzględniono w ogóle chorej tarczycy jako jednostki chorobowej, tak jak np. 05 R. Moje pytan

Re: Dodatek pielegnacyjny-odwolanie

Witam. Nie potrzebny Ci żaden wzor po prostu piszesz odwolanie i uzasadnisz swoja decyzje - napisz ze nie zgadzasz sie i podaj argumenty, dolacz wszelka dokumentacje - masz 14 dni na to.

Ból kolana - opaska dr Levina - opinie.

Witam, od pewnego czasu boli mnie noga w kolanie, sprawia mi to tak duży ból, że nie mogę chodzić. Noszę się z zamiarem zakupu reklamowanej opaski dr Levina, wiem, że są również wkładki pod stopę z magnesami. Chciałabym się zapytać o Państwa opinie na temat tej opaski dr Levina? Czy ktoś z niej korz

Kto może być opiekunem na turnusie?

Czy opiekunem na turnusie rehabilitacyjnym moze byc osoba niepełnosprawna z I czy II grupą. Czy moze tak byc?

Re: Diane 35

A czy w czasie stosowania Diane 35 mozna pic alkohol? Wypilam lampke wina? Czy to ma wplyw na dzialanie tych tabletek?

Dofinansowanie kursu dla ON z Urzędu Pracy?

Witam. Chciałabym skorzystać z kursu specjalistycznego podnoszącego moje kwalifikacje zawodowe. Jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, posiadam orzeczenie o niepełnosprawności. Czy Urząd Pracy może przyznać dofinansowanie na taki cel? Czy są jeszcze jakieś inne możliwości uzys

Renta socjalna - wniosek o przedłużenie.

Witam. Mam pytanie jesli osoba majaca ustalone prawo do renty socjalnej do 31.01, zlozyla wniosek o przedluzenie w listopadzie, a komisja zostala wyznaczona na grudzien, czy to znaczy, ze jak w grudniu na komisji tej renty nie przyznaja, to swiadczenie przepada, pomimo ze jest ustalone do konca styc

Re: Sztywnienie nóg - jaka przyczyna?

A lekarz rodzinny może wydać skierowanie do szpitala na oddział Neurologii?? Czy takie skierowanie musi dać specjalista?

Re: Uzdrowisko Busko Zdrój - Szpital Krystyna.

Witam, dostałam skierowanie na pobyt w szpitalu Krystyna w Busku Zdroju, na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej na 21 dni, nie z NFZ. Jednak termin chciałabym przesunąć dosłownie o 3 dni czy to jest możliwe? Nie chciałabym stracić tej rehabilitacji, a w tym terminie mam ważny egzamin, którego nie

Re: Zakończenie renty socjalnej a ubezpieczenie??

Ale na uczelni jestem ubezpieczona od nagłych wypadków, a mi chodzi o ubezpieczenie z ZUS-u. Jak to jest?

Re: Problem z seksem.

Ja nie chce innego! Jak się kocha można wszystko pokonać! Chce mu jakoś pomóc, ja tez mam swoje problemy. Mam nadzieje, ze sobie poradzimy.

Re: Pierwsza praca osoby niepełnosprawnej? Pytani

Wiec czy prace na recepcji mozna traktowac jako pilnowanie? Bo widac ten dyrektor tak to interpretuje.

Znaczny stopień?

Witam! Mam pytanko czy osoba po mózgowym porażeniu dziecięcym z niedowładem czterokończynowym piramidowym. Po epilepsji. Ma zaburzenia równowagi i stany lękowe. Czy ta osoba kwalifikuje się na znaczny stopień? Jak to wygląda? Proszę o info. Pozdr.

No masz racje, wiem! Dzieki za rady. Mam po prostu wiele wątpliwosci, ale jestem przekonana, ze warto spróbowac. Pozdrawiam!

Zakup pralki czy sprzętu AGD z PCPR??

Witam! Czy z PCPR-u moge starać się o zakup pralki, lodówki czy innego sprzętu AGD? Jaki to wniosek trzeba złożyć? Mam II grupę. Pozdr.

Kiedy następna miesiączka?

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 27.11. Kiedy bedzie następna? Sorki za pytanie, ale mam nieregularne te miesiączki. Co 24 czy 28 dni to liczyć?

Renta socjalna a praca??

Witam! Mam pytanie czy mając rente socjalną moge podjąc prace? Ile moge dorobić? Czy jest jakis limit? Prosze o info. Pozdrawiam!

Dofinansowanie kursu językowego przez PFRON?

U mnie na uczelni jest szkoła jezykow obcych, prowadza kursy przygotowujące do certyfikatów. Czy taki kurs sfinansuje mi PFRON? Dodam, ze w ramach programu studiow nie mam jezykow obcych.

Dofinansowanie do zakupu mieszkania??

Witam! Chciałabym sie zapytać czy istnieje jakaś możliwość uzyskania dofinansowania do zakupu mieszkania przez osoby niepełnosprawne, studiujące. Prosze o informacje. Pozdrawiam!

Tak, mowilam lekarzowi, ze biore te leki i powiedzial ze nie osłabia to dzialania Diane 35, ze jestem zabezpieczona, ale w przyszlosci moze zastosuje plastry.

Mam jeszcze jedno pytanko, w piatek wzielam ostatnia tabletke i teraz mam ta 7-dniowa przerwe, tzn ze kolejne opakowanie mam zaczac w piatek, czy w sobote? I pomimo, ze okres jeszcze trwa?

Dzieki za info. Mam jeszcze jeden problem - biore leki przeciwpadaczkowe z ta Diane 35. I pewnie te leki osłabiaja dzialanie tych antykoncepcyjnych. A dawka jest 200mg rano i wieczorem.

Ośrodek Admirał II. Był ktoś?

Witam! Czy był ktoś w ośrodku Admirał II na turnusie rehabilitacyjnym lub tak na wypoczynku? Jak tam jest? Prosze o opinie. Pozdrawiam!

Ośrodek Amigo?

Witam! Mam jeszcze jedno pytanie. Prosze o opinie na temat tego ośrodka? Bo zastanawiam sie nad nim lub Pensjonatem Wodnik. I nie wiem co wybrac?

Zasiłek pielęgnacyjny?

Moja mama pobiera na mnie zasiłek pielęgnacyjny do 2009 r. Czy moge go pobierac ja na siebie - mam 22 lata-II grupa. Prosze o info. Pozdr.

Ośrodek Rehabilitacyjny w Międzyzdrojach??

Witam! Poszukuje ośrodka rehabilitacji w Międzyzdrojach?? Czy możecie jakiś dobry polecić?? Chodzi o wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Prosze o info. Pozdrawiam!

Zimno podczas snu.

Jestem w podeszłym wieku (69 lat). Od pewnego czasu mam dreszcze i jest mnie zimno, szczegolnie w nocy podczas snu. Dretwieja mi rece i nogi. Dodam, ze mam arytmie serca i problemy z wydolnością. Co moze byc przyczyna tego zminna i jak sobie z tym poradzic?? A temperatura ciala nie przekracza 36

Praca dla ON poradnik??

Witam! Poszukuje aktualnego poradnika dot. pracy osoby niepełnosprawnej, a zwłaszcza korzyści, jakie uzyska pracodawca zatrudniając osoby niepełnosprawne?? Jakie są możliwości uzyskania dofinansowania do wynagrodzenia i przystosowania miejsca pracy?? Interesuje mnie bardziej otwarty rynek pracy

Jak jest na polonistyce na Uniwerku Szczecińskim??

Witam! Chciałabym poznać opinie osób studiujących polonistykę na Uniwersytecie Szczecińskim? Jak tam jest? Proszę o info. Pozdrawiam!

Ile można dorobić do renty socjalnej od 1.01.2010?

Witam! Wiem, ze ten temat byl walkowany juz wiele razy. Ile mozna dorobic do renty socjalnej od stycznia 2010 r. Bo mialy zmienic sie te stawki, a nawet zniknac te limity zarobkow. Jak to jest teraz dokladnie. Prosze o info. Pozdr.

Ortodonta - Szczecin?

Witam! Czy ktoś mógłby mi polecić dobrego ortodonte w Szczecinie? Taki gabinet gdzie wykonuje sie stałe aparaty ortodontyczne na fundusz, a nie prywatnie? Prosze o info. Pozdr

Sprawny dojazd??

Mam 22 lata, jestem osobą niepełnosprawną - II grupa, umiarkowany. Lekarz ds Kierowców nie zakwalifikował mnie na kurs prawa jazdy. Czy moge ubiegac sie o kupno samochodu przez opiekuna?

Zniżka 78% na przejazdy PKS.

Witam! Od października rozpoczynam studia podyplomowe, nie otrzymam legitymacji studenckiej tylko zaświadczenie, że jestem studentką. Czy jestem uprawniona na podstawie tego zaswiadczenia i legitymacji osoby niepełnosprawnej(umiarkowany stopień) do zniżki 78% na przejazdy PKS na trasie szkoła-do

Renta socjalna??

Witam! 28.01 stawałam na komisje lekarską i została mi przyznana renta, jednak do tej pory nie mam pisma z ZUS-u kiedy bedzie wypłata. Jak długo to może trwać? Prosze o info.

Re: List wysłany priorytetem??

Ja nie wiem, co sie dzieje z tą pocztą?? Ten list, który wysłalam, jeszcze nie dotarł i to priorytet! Jak tak można! Pewnie ten list zaginął gdzies albo nie wiem co, juz sama.

Urząd Skarbowy?

Czy rodzice mogą odliczyć 1145zł na córkę niepełnosprawną pobierającą rentę socjalną, studiującą i mającą 22 lata. Rodzice pobierają również zasiłek pielęgnacyjny na córkę, oboje są na emeryturach. Proszę o info.

Re: Renta socjalna??

Rente miałam przyznaną do 31 grudnia 2007, a orzeczenie o niepełnosprawności - stopień umiarkowany - mam orzeczone do 31 marca 2009 r. Złożyłam ponownie wniosek o rente.

Kurs komputerowy dla ON?

Witam! Niedawno słyszałam o kursach komputerowych dla ON, finansowanych z EFS, czy tez przez Urzędy Miejskie? Czy są tez takie kursy języków obcych? Proszę o informacje. Pozdrawiam!

Dofinansowanie z NFZ na sprzęt rehabilitacyjny??

Witam! Chciałabym się dowiedzieć, jakie są możliwości otrzymania dofinansowania z NFZ na sprzęt rehabilitacyjny? Jak wygląda procedura otrzymania takiego dofinansowania? Skąd wniosek i w ogóle. Prosze o informacje. Pozdrawiam!

Zniżka na bilet do sanatorium - II grupa

Witam! 26 czerwca mam wyjazd do sanatorium. Mam umiarkowany stopień. Czy w związku z tym przysługuje mi ulga 78% i jakbym jechała z opiekunem to tez i jemu taka sama zniżka przysługuje na przejazd PKS. Jak to jest? Prosze o informacje. Pozdrawiam!

Ulga 78% na przejazdy PKS i PKP

Mam 23 lata i umiarkowany stopień niepełnosprawności. Czy na podstawie tej legitymacji przysluguje mi ulga 78% przy przejazdach PKS i PKP?? To jest ulga na tzw. dziecko niepełnosprawne. Czy moge z niej skorzystac pomimo ze mam tyle lat? Czy musze sie uczyc by z niej skorzystac? Czy wystarczy tylko t

Zasiłek pielęgnacyjny

Mam 68 lat. Obecnie jestem na emeryturze. Przed emeryturą byłem rencistą II grupy (przyznana na stałe). Obecnie stan mojego zdrowia bardzo się pogorszył, nie jestem w stanie samodzielnie funkcjonować. Komisja ds. orzekania o niepełnosprawności przyznała mi lekki stopień niepełnosprawności(na stałe).

Ośrodek Rzemieślnik w Międzywodziu? Był ktoś?

Witam! Czy ktoś był w ośrodku Rzemieślnik w Międzywodziu i moze napisac jak tam jest? Jak wygląda rehabilitacja i w ogole? Prosze o info. Pozdrawiam!

A czy jest filologia polska dla osób, które skończyły juz studia - w trybie 3- letnim jednolitym magisterskim? Tak jak to jest np. z psychologią? Prosze o info. Pozdrawiam!

Czy PFRON finansuje kursy języków obcych?

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy PFRON dofinansowuje kursy języków obcych? Podobno jest taki program lub ma być. A może w ramach programu "Student" istnieje taka możliwość? Prosze o info. Pozdrawiam!

Dzięki! A na jakich uniwerkach studiujecie? Ja chce złożyć papiery na Uniwersytet Szczeciński. Może jest ktoś kto tam studiuje i może podrzucić kilka dobrych rad?

Dzisiejszy program "Na celowniku"/ "Celownik"?

Witam! Czy ktos wie, gdzie mozna w necie obejrzec dzisiejszy program "Celownik", dawniej nazywał sie "Na celowniku"? Prosze o info.

Re: Renta socjalna a praca??

Własnie chciałabym popracowac najpierw miesiąc by zobaczyc jak jest, ale pracodawca chce mnie zatrudnic na 3 m-ce zgodnie z KP, ale zawsze moge sie zwolnić, jakby cos nie pasowało.

Dofinansowanie na wannę z hydromasażem?

Witam! Chciałabym uzyskać informacje czy mogę się starać o dofinansowanie na wannę z hydromasażem? Czy z PFRON-u czy z PCPR-u w ramach sprzętu rehabilitacyjnego? Prosze o info. Pozdrawiam!

Filologia polska - podyplomowo?

Witam! Chciałabym się Was zapytać, co sądzicie o polonistyce podyplomowo? Jakie możliwości daje, nie bede miała po niej magistra tylko ukończone takie studium polonistyczne czy jak to jest? Jakie są możliwości? Prosze o info. Pozdrawiam!

Katalog urządzeń PFRON-PCPR.

Witam! Czy ktoś wie, gdzie można znaleźć katalog urządzeń, które są finansowane przez PCPR ze środków PFRON. Taki katalog, gdzie są podane schorzenia i o jaki sprzęt można się ubiegać. W zależności czy jest to likwidacja barier architektonicznych, komunikacyjnych czy technicznych. Gdzie można coś ta

Praca a dofinansowanie z PFRON?

Witam. Potrzebuje dokładnych informacji na temat dotyczący dofinansowania do wynagrodzenia, jakie uzyskuje pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne. Oto przykład: osoba mająca rentę socjalną pracuje w firmie, w której pracodawca zatrudnia dwie osoby, w tym jedna jest niepełnosprawna. Wiadomo,

Re: Psychologia jako drugi kierunek??

Mieszkam niedaleko Szczecina i najbliżej psychologie mam w Poznaniu, ale chciałabym studiować w Bydgoszczy. Tak szczerze mówiąc to mogłoby być każde miasto, gdybym tylko miała wsparcie. Pozdrawiam!

Re: Dofinansowanie dokształcania, zawodu

To nie jest tak, ze ja nie chce pracowac. Caly czas szukam pracy w kancelarii by moc rozpoczac ta aplikacje, ale nie chca przyjmowac. Wbrew pozorom mgr prawa ma w tych czasach wielki problem ze znalezieniem zatrudnienia w swoim zawodzie. Ta aplikacja kosztuje ok. 5000zl rocznie wiec wiem ze musz

Dofinansowanie dokształcania, zawodu

Witam! Mam pytanie odnośnie dofinansowania nauki. Od stycznia zamierzam rozpoczac aplikacje notarialna, ktora jest dosc kosztowna i ze wzgledu na sytuacje materialna trudno mi bedzie oplacic ja samemu. Czy sa jakies mozliwości otrzymania dofinansowania na ten cel?? W programie "Student"

Prawo jazdy dla ON?? Możliwość dofinansowania??

Witam! Chciałabym zasięgnąć informacji czy istnieje możliwość dofinansowania kosztów uzyskania prawa jazdy dla ON?? np ze środków PFRON. Prosze o informacje. Pozdrawiam!

Staż z UP dla ON?

Witam! Chciałabym podjąć staż z Urzędu Pracy. Mam rente socjalną i umiarowany stopień niepełnosprawności. Ten staż jest finansowany ze środków UP czy PFRON? Jak to jest z tym stażem dla ON, bo juz sie pogubiłam. W czasie stażu jestem tzw. "darmowym pracownikiem", a pozniej juz takze pr

Rozliczenia PIT??

Czy mogę odliczyć od dochodu ja jako osoba niepełnosprawna(pełnoletnia) dojazdy na studia zaoczne za 2006 rok?? Czy też rodzice, którzy mnie dowożą, ponieważ ja nie posiadam prawa jazdy ani samochodu. Proszę o informacje.

Re: Zniżka 78% na przejazdy PKS.

Pani w sekretariacie powiedziała, ze to sa studia podyplomowe, a nie zaoczne i dlatego nie ma legitymacji. A przeciez wyraźnie jest napisane, ze jestem studentką studiow podyplomowych. Kierowca powinien uznac takie zaswiadczenie. Przeciez niektore osoby nie maja legitymacji osoby niepełnosprawne

Zmiana grupy z II na I?

Witam! Mam II grupe i chcialabym ja zmienic na I bo zaszly takie okolicznosci. Mam ja przyznana na stale i otrzymuje emeryture. Pytam w imieniu innej osoby. Jakie warunki musze spelnic i jakie dokumenty pobrać i gdzie zlozyc wniosek? Jak to jest? Prosze o info. Pozdr.

Dofinansowanie z PCPR lub MOPR na komputer?

Witam! Chcialabym sie dowiedziec czy mozna sie starac o dofinansowanie na komputer z PCPR lub MOPR? Nie chodzi mi o program PEGAZ w PFRON-ie. Podobno jest jakis termin 3-letni? Jak to jest?

Tani nocleg z wyżywieniem w Świnoujściu??

Witam! Wybieram się do Świnoujścia w połowie września i chciałabym tam być 3 tygodnie. Szukam więc taniego ośrodka wczasowego z wyżywieniem lub kwatery prywatnej, najlepiej tak w centrum. Moglibyście coś doradzić. Z tym wyżywieniem to moze byc sam obiad, a pozostałe posiłki we własnym zakresie.

Kredyt Studencki dla ON??

Witam! Chciałabym złożyć wniosek o przyznanie kredytu studenckiego. Jestem osobą niepełnosprawną z II grupą. Studiuje zaocznie na III roku. Chciałabym się dowiedzieć o warunki, możliwości umorzenia takiego kredytu itd. Pozdrawiam.

Diane 35

Witam! Lekarz przepisał mi ten lek od 1-21 dnia cyklu, potem 7 dni przerwy i powtórzyć. Jeszcze nie współżyłam, czy jesli przerwe stosowanie tego leku moge zajść w ciąże - pomimo ze nie współżyłam, ograniczyło się to tylko do pieszczot? Sorki za pytanie ale nie jestem zbyt doświadczona.

Tani nocleg z wyżywieniem w Świnoujściu??

Witam! Wybieram się do Świnoujścia w połowie września i chciałabym tam być 3 tygodnie. Szukam więc taniego ośrodka wczasowego z wyżywieniem lub kwatery prywatnej, najlepiej tak w centrum. Moglibyście coś doradzić. Z tym wyżywieniem to moze byc sam obiad, a pozostałe posiłki we własnym zakresie.

Zniżka na przejazdy dla ON - II grupa?

Witam! Jestem osobą niepełnosprawną z umiarkowanym stopniem. Czy przysługuje mi zniżka na przejazdy PKP - na legitymacje os. niepełnosprawnej? Chciałabym pojechac nie w celach zdrowotnych i sama a nie z opiekunem. Jak to jest? Prosze o info. Pozdr.

Jak zostać nauczycielem akademickim??

Witam! Chciałabym po ukończeniu studiów prawniczych zacząć pracować na uczelni - jest to moje marzenie - chciałabym wykładać. Nie wiem jednak jaka jest procedura zostania pracownikiem naukowym. Jak to wygląda?? Prosze o informacje. Pozdrawiam!

Zniżka w opłatach za internet dla ON??

Witam! Czy jako osoba niepełnosprawna z II grupą mogę skorzystać ze zniżki w opłatach za internet?? Czy istnieje w ogóle taka możliwość? Proszę o info. Pozdrawiam!

Wniosek do sanatorium.

Witam! Jestem w trakcie składania wniosku do sanatorium. Do dokumentacji dołączyłam wynik konsultacji ortopedycznej w którym jest napisane, ze wymagam pomocy innych osób. Czy to mnie dyskwalifikuje do sanatorium? Odrzucą wniosek? Jaka jest lista przeciwskazań do sanatorium. Podlegam pod NFZ w Sz

Możliwości wyjazdów w celach zdrowotnych dla ON??

Witam! Chciałabym się dowiedzieć o możliwości wyjazdów zdrowotnych dla ON? Wiem o możliwości wyjazdu na turnus rehabilitacyjny finansowany ze środków PFRON-u, wyjazd do sanatorium. Czy są jeszcze jakieś inne formy?? Prosze o info. Pozdrawiam!

Problem z płucami??

Mam ponad 60 lat i od dłuższego czasu boli mnie w piersiach. Najpierw bolało z przodu i szczególnie po prawej stronie. Teraz boli po obu stronach, pod łopatkami, z tyłu. Różnie ból sie przemieszcza - po obu bokach. Zdjęcie RTG płuc nic nie wykazało. Co to może być? I jak to leczyć?

List wysłany priorytetem??

Witam! 12.02 poszłam na poczte wysłać ważny list priorytetem i babka dała mi jedynie znaczek na priorytet za 2,10zł, nie otrzymałam tej nalepki z napisem Priorytet. Czy mimio to, bedzie potraktowany jako list priorytetowy czy jako zwykły? Jak to jest? Prosze o info.

Problem z nogami???

Mam 66 lat i od kilku lat mam problem z nogami. Zaczęło się od drętwienia mięśni uda lewej nogi, poźniej bóle pod kolanami, które przechodzą wyżej aż do bioder. Ostatnio bolą nogi powyżej kolan. Może ktoś wie, co to jest i ma jakąś receptę na tą dolegliwość???

Zakończenie renty socjalnej a ubezpieczenie??

Witam! Mam rente socjalną do 31 grudnia 2007. W grudniu bede stawać na komisje - co sie stanie z ubezpieczeniem, jeśli jej nie otrzymam? Gdzie bede musiała sie ubezpieczyć, jeśli jej ponownie nie dostane? Dodam, że nie pracuje - studiuje zaocznie. Jak to wygląda w tej sytuacji? Proszę o informac

Jak zostać psychoonkologiem??

Witajcie! Czy ktoś może mi napisać czy po studiach psychologicznych mogę otrzymać uprawnienia do bycia psychoonkologiem? Czy muszę raczej skończyć medycynę, aby nim być?? Jaka jest procedura? Prosze o odpis. Pozdrawiam!

Re: Staż z UP dla ON?

Witam! Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałabym podjąć staż w Szczecinie a zameldowana jestem i mieszkam na stałe 75 km od Szczecina. I teraz czy abym mogla podjac ten staz musze zarejestrowac sie jako poszukujaca pracy w UP ze wzgledu na miejsce zamieszkania czy moge zarejestrowac sie od razu w Sz

Witam! Skonczylam drugie opakowanie Diane i teraz trwa 7-diowa przerwa do soboty. Mam jednak pytanie czy moge odstawic te tabletki na jakis czas, bo moj chlopak mieszka daleko i spotykamy sie raz na 3 m-ce a czasem raz na pól roku? A zaczac je brac ponownie przed spotkaniem? Mozna tak czy to nie

Dzieki! A powiedzcie czy ja moge cos zrobic, aby ten człowiek zaprzestał takiego traktowania ludzi chorych w pracy? Bo to co tam zobaczyłam to naprawde jest dziwne, ten dyrektor w ogole nie przestrzega przepisów, jakie dotyczą osob niepełnosprawnych. Poradzcie prosze.

Problem z sercem

Witam! We wrześniu ubiegłego roku poczułam się źle, tzn. nie mogłam ustać, miałam zawroty głowy i wymiotowałam. Z tego powodu znalazłam się w szpitalu, po 3 dniach wypisana w stanie ogólnym dobrym. Diagnoza lekarska to przemijająca niewydolność naczyń mózgowych. Z kolei lekarz kardiolog stwierdz

Hej! Jestem zdecydowana na zaoczny licencjat z polonistyki. Tylko czy można pogodzić dwa kierunki zaocznie? Prawo obecnie IV rok i teraz polonistyke? Co o tym sądzicie? Są moze osoby, ktore tak studiują? Prosze o rady. Pozdrawiam!

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - amelia205