Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Endometrioza a badanie markera CA-125

zasugerowane przez mojego lekarza badanie markera CA-125. Wynik wynosi 23,90 i widzę, że jest w normie, ale nie wiem czy są to normy dla piętnastolatek? Ktoś pomoże? -- http://img.1gif.pl/zebra/zebra-1.gif

torbiel dwukomorowa na jajniku i badanie Ca 125

Witam, Dzis byłam na usg u ginekologa i okazało się że mam dwukomorowa torbiel, ale lekarz nie był pewien jaka to torbiel i dal skierowanie na badanie Ca 125. Mam pytanie czy to badanie daje sie przy stwierdzeniu ze zmiana jest podejrzana czy tylko na wszelki wypadekCzy ktoras z Was miala

Re: Endometrioza a badanie markera CA-125

A napiszcie mi jak rozpoznać zwykły ból miesiączkowy od patologicznego? -- http://img.1gif.pl/zebra/zebra-1.gif

Dzięki, zadałam pytanie, ale widzę, że forum mało żywotne. -- http://img.1gif.pl/zebra/zebra-1.gif

samo CA-125 nie potwierdzi endometriozy, szczególnie mało zaawansowanej na USG nic nie wychodzi? można jeszcze spróbować z rezonansem magnetycznym albo tomografią komputerową -- A ja wdycham Londynu grypogenne opary I kosztuję Paryża zgniłowonny roquefort, Po La Manczy się błąkam, w Rzymie szukać

miałam w liceum taką koleżankę, która jak miała pierwszy dzien okresu to prawie mdlała, zawsze ją zaprowadzałyśmy do higienistki. Potem lekarz jej przepisał jakąś tabletkę, która miała wziąć w przeddzien spodziewanej miesiączki- więcej szczwgółów nie znam. Obecnie ma męża i dziecko:-)

Nie, na USG przez powłoki bez zmian, ale wyrostek też nam nie wychodził na USG i podpisywałam córce zgodę na laparotomię zwiadowczą, nie na operację wyrostka. Okazało się, że jednak było ostre zapalenie wyrostka... Rok temu o tym pisałam. Córka choruje nietypowo, od zawsze tak miała. -- http://im

Hmm, patologiczny to chyba taki co wpływa na normalne funkcjonowanie w stopniu znacznym. Jako nastolatka miałam bolesne okresy, jeden dzień minimum wyjęty z życiorysu, potrafiłam zasłabnąć, z wiekiem to się jakoś unormowało. Próbowałaś dawać córce buscopan forte? Mi na bóle okresowe pomaga dużo lep

zrób badanie na Ca 125

moje objawy endometriozy: -długie,obfite bardzo bolesne miesiaczki- choc slyszalam ze nie zawsze tak jest -torbiel endometrialna- wypukly brzuch jak w ciazy - wynik ca 125- 60- norma byla do 35. nie wiem jaki sie cud u mnie zdazyl ale moje wyniki byly fatalne;niski progesteron- brak owulacji

Re: zrób badanie na Ca 125

hej. takze choruje na endometrioze, odwiedzilam wielu lekarzy, trafilam przypadkiem do Maciejewskiego , zle dobral leki, skutki uboczne do dnia dzisiejszego, silna depresje i zaburzenia hormonalne, łysa głowa, tak wiec odradzam wszystkim cierpiacym na te chorobe tego lekarza, badanie Ca 125

Do asiek1234.Czesc ja mam takie same objawy.Ostatnio coraz bardziej boli mnie brzuch i zawsze wyglaam jakbym juz byla w ciazy.Chcialam zapytac o to badanie Ca125, na czym ono polega i czy mozna je zrobic obojetnie w jakim dniu?Ja w przyszlym miesiacu wybieram sie do polskiej kliniki w Londynie i

Badanie Ca 125

Lekarz podejrzewa u mnie endometriozę, zalecił wykonanie badania CA125, kiedy je najlepiej zrobić, aby wynik był w miarę wiarogodny?

Re: Badanie Ca 125

a ja mam pytanie : jak wykryto u mnie torbiel gin. kazał zrobić Ca 125 przy normie 35 wyszło 35,1 po laparoskopii i braniu danazolu powtórzyłam badanie i wynik przy normie 35 był 21 teraz jest :11 przy normie 35.czy to znaczy że wyleczyłam endometriozę?

co to za badanie na endometrioze? narazie nie staram sie o dziecko i nie wybieram do swierczynskiego , teraz chodze do lekarza ktory bardzo dobrze dobiera mi leki i jestem zadowolona. Pozdrawiam

Nie wiem dokladnie bo rozmawialam z lekarzem tylko przez telefon.Powiedzial ze wszystko mi wyjasni na miejscu jak sie spotkamy.

endometrioze mozna stwierdzic tylko za pomoca badania histopatologicznego . trzeba wykonac laparooskopie aby pobrac probke do badania histopatologicznego i na tej podstawie stwierdza sie jaki jest stopien endometriozy. Jesli nie mozesz zajsc w ciąze nie oznacza to wcale ze musisz miec endometrioze

Mialam robione rozne badania i na pewno mam za niski progesteron reszta jest ok.Podczas ostatniej wizyty w Polsce mialam badanie na droznosc jajowodow i w tym samym cyklu 1 Inseminacje.Lekarz mowil ze owulacja byla byly 2 jajeczka i niby wszystko tak jak byc powinno.A przy okazji wspomnial cos o

Czesc poinsecja09.Ja bym chciala sie upewnic czy to endometrioza.Podczas ostatniej wizyty dr Swierczynski pwiedzial ze byc moze na to choruje.Jak objawia sie twoja choroba z tego co piszesz to zle dobrane leki maja fatalne skutki uboczne.Ja jeszcze nie mam zdjagnozowanej endometriozy ale tak jak pis

CA 125 - jest sens badać?

Nie miałam nigdy zmian widocznych na USG, jajniki wyglądają ok, ale podejrzenie ednometriozy padło na podst. objawów. Czy w tej sytuacji jest sens badać CA125, skoro nie mam widocznych zmian w postaci torbieli? Podejrzenie mojej poprzedniej ginki było takie, że ogniska endo mogę mieć gdzieś w

Ca 125!? Co to za badanie???Do P.Doktor!

Witam Serdecznie! Mam mały kłopot, ponieważ dostałam skierowanie na badanie Ca125 i nie wiem co to za badanie tak dokladniej i czy duzo kosztuje wykonanie takiego badania??

Re: Badanie Ca 125

Ja to badanie robiłam trzy razy raz tuż przed okresem i po i zawsze miałam podwyższony wynik. Zaden lekarz nie mówił że to ma znaczenie kiedy raczej sugerowali porównanie przed okresem i po. Pozdrawiam

Badanie Ca 125

Chciałam Was zapytać jako doświadczonych rzeczoznawców:) Kiedy najlepiej zrobić to badanie? Lekarz dał mi ostatnio skierowanie ale nie powiedział kiedy jest najlepszy czas na badanko. A teraz czytam, że to ma znaczenie. Ja robiłam wczoraj a dzisiaj pewnie dostanę okres, czy wynik wyjdzie OK? Będę

Re: CA 125 - jest sens badać?

CA 125- to przecież marker nowotworowy - co za lekarz odradza zrobienie takiego badania? To tylko pobranie krwi (prywatnie od 15 do 25 zł. w zależności od laboratorium), a jeśli wynik jest zawyżony to może być objaw endo lub co gorsza raka jajników, a jak zapewne wiecie to taka postać raka

Re: Nadżwerka

acha. Możesz jeszcze zrobić markery: CA-125 i marker na raka szyjki macicy. To nie są drogie badania. Może moje porady są na wyrost, ale po doświadczeniach, jakie spotkały moją koleżankę, ja pewnie tak bym zrobiła... -- <"Byłam idealną mamą... dopóki nie urodziłam dzieci"!>

ca125 kiedy robić badanie

Mam pytanie , w którym dniu cyklu najlepiej zrobić badanie, czy to ma znaczenie? Pozdrawiam...

Kiedyś byłam przekonana, że Ca 125 warto robić, ale jednak wynik tego badania nie pokazuje jednoznacznie, czy masz endo. Możesz sobie zrobić ale badanie jest drogie a wynik i tak pozostawi cię w niepewności. To znaczy, jeśli wyjdzie podwyższone to znak, że może być enco, ale jak wyjdzie w normie to

Re: recydywa

tarczycowa jest prawidłowa - z uwagi na Pani dolegliwości powinno się jednak dąży c do idealnego TSH (około wartości 1) dlatego proszę zwiększyć dawkę Euthyroxu i jednego dnia proszę stosować Euthyrox 100ug a drugiego Euthyrox 125ug - po kolejnych 6 tygodniach proszę o kontrolne badanie TSH. 2. Proszę

CA 125 - ile kosztuje badanie?

Witajcie! Wiem że niektóre z Was robiły to badanie. Możecie mi powiedzieć ile kosztuje?

Re: ca125 kiedy robić badanie

Nieoniecznie ten wynik daje dobry obraz ze cos w ogole sie dzieje. U mnie przy cyscie 7cm marker wyszedl idealny. POzdrawiam

Re: CA 125 -o czym świadczy wynik tego badania?

Ca 125 jest antygenem nowotworowym o bardzo małej specyfice diagnostycznej. W zadnym przypadku ni epowinien byc stososwany jako badanie przesiewowe u kobiet z podejrzeniem nowotworow jajnika. Ma zastosowanie w monitorowaniu leczenia raka jajnika i w wykrywaniu jego wznowy. -- "

Re: ca125 kiedy robić badanie

A mnie lekarz powiedział dokładnie odwrotnie- że w czasie @ zawsze jest podwyższony wynik- i rzeczywiście tak było w trakcie @ 51 w 1 fazie 30 - róznica duza. Ale marker i tak jest nieswoisty - po prostu świadczy jedynie o tym,ze cos w jajnikach jest - torbiel prosta, endometrialna, krwotoczna itd.

Re: CA 125 - ile kosztuje badanie?

Chodzi podobno o to, że w czasie miesiączki wyniki są nienaturalnie zawyżone i przez to nie są miarodajne i wiarygodne.

A wlsnei, ze w czsie miesiaczki!!!!!! przeciez endo. jest wtedy najaktywnieijsze! -- kliknij codziennie - www.pajacyk.pl www.polskieserce.pl

Ja sie tylko dowiedziałam że trzeba robić na czczo i nie w czasie miesiączki, bo wtedy wyniki są wysokie.

ja płaciłam ok. 30 zł. Pozdrawiam, -- Mam nadzwyczaj prosty smak: zawsze zadowala mnie to, co najlepsze. Oscar Wilde

Re: Nie umiem korzystać z NFZ :(

Naprawdę nie wiesz ? A jak sobie wyobrażasz- że każdy kto zechce idzie sobie do laboratorium i mówi jakie chce badania ? Mhmm dzisiaj zrobię sobie marker ca125, jutro pth i th3 i th4 a pojutrze zbadam sobie hemoglobinę glikowaną, morfologię z rozmazem i może crp ? :P

A jak zrobię w trakcie miesiączki i mi wyjdzie że mam endo a nie mam, bo to tylko wina miesiączki? Właściwie to nie chcę się spierać, może i masz rację, ale ja na razie wolę się słuchać lekarza. Najwyżej zrobię badanie 2 razy :)

Jesli jestes zdrowa, to absolutnie nei powinien ci wyjsc w trakcie miesiaczki wyjs wysoki!!! TYLKO u choruch na endo moze (nie musi) wyjsc wysoki! A z lekarzami UWAZAJ, bo w Polsce nie ma specjalisty od endo. (moze poza Paltynskim) -- kliknij codziennie - www.pajacyk.pl www.polskieserce.pl

Wahania markera Ca 125

Czy przy endometriozie macie badany marker Ca 125?? Ja przed laparotomią przed wycięciem torbieli miałam Ca 125 równe 68, potem przez cały okres brania visanne marker równy 4. Od kilku miesięcy nie biorę już visanne i marker podskoczył do 22. To wprawdzie jeszcze norma bo granica normy to 35,ale

vigga napisała: > Chodzi podobno o to, że w czasie miesiączki wyniki są nienaturalnie zawyżone i > przez to nie są miarodajne i wiarygodne. Uwiez mi, ze wlsnei z czsie miesiaczki sa najbardziej miarodajne dla endo. Bo poza nia moga byc w normie i co? Wyjdzie, ze jej nie masz? -- kli

Re: torbiel dwukomorowa na jajniku i badanie Ca 1

na jajniku to zmiany łagodne więc sie nie martw;) wiem jak się czujesz bo jeszcze niedawno sama z nerwów chodziłam po ścianach, tym bardziej, że ca wyszło 5krotnie podwyższone dopiero lekarz specjalista mnie uspokoił wycieli zrobili badanie histopatologiczne i sródoperacyjne okazało się, że endo

Re: profilaktyka antyrakowa

Są. USG dopochwowe i marker nowotworowy Ca125. Tylko ilu lekarzy zleca te badania i ile kobiet je wykonuje?

Jutro badanie Ca125!Boje sie!!

No kobietki! Jutro badanie!Strasznie sie boje :((( wieczorem ma byc wynik, ale nie wiem czy bede w stanie go zobaczyc tak sie boje :((. 3majcie kciuki

Re: Jutro badanie Ca125!Boje sie!!

no kobietki juz po badaniu! tylko nie wiem czy ok, ale mysle ze tak bo mam 8,5 a max jest 21 wiec chyba ok jest wszystko. pozdrawiam :)))

beti, spokojnie. Żywy organizm ma to do siebie, że jest dynamiczny, chyba każda kobieta miała kiedyś jakieś dolegliwości kobiece: nadżerkę, torbiel, cystę, stan zapalny, nieprawidłowy wynik cytologii... Bardzo dobrze, że byłaś u lekarza i zrobiłaś badania, bo sytuacja jest pod kontrolą. Badanie

Re: Ciąża po 30 i stres

, morfologia, OB, cukier, lipidogram, elektrolity, wapń, żelazo, magnez, potas, kreatynina (stan nerek), bilirubina (stan wątroby), marker Ca-125 (rak jajników), marker PSA (rak prostaty). 3. Pakiet hormonalny - TSH, LH, estradiol, testosteron (2-5 dzień cyklu), prolaktyna (ok. 10 dc), hormony tarczycy (TSH, f

Re: Ciemnogranatowy wyciek z sutka

Cześć Mam już wyniki krwi: TSH - w normie CA 125 - 6,4 PRL - 14,9 PRL po obciążeniu – 191 Bakterii w wymazie z sutka brak. To najprawdopodobniej hiperprolaktynemia czynnościowa. Pierś przestała mnie boleć po rozpoczęciu miesiączki. Badam się dalej.

Re: rak jajnika ?! kto pomoże ?..

badanie, które zlecił Ci lekarz ma wykazać czy to ciąża. Takim wstępnym badaniem z krwi na obecność nowotworu są markery CA125, niestety nie zawsze dają 100% pewności. Najlepiej porozmawiaj z lekarzem o swoich wątpliwościach. Pozdrawiam

Samo CA 125 to trochę mało wg mnie, jak już iść w kierunku zagrożenia nowotworem to polecałabym robić cały test Roma ( CA 125 + HE4) . Ale i tak ostateczną diagnozą jest wynik badania histopatologicznego. Ja właśnie czekam na taki wynik po laparoskopii. U mnie lekarz uważa, że zobaczył

Re: sierpniowo/wrześniowe in vitro 2014 cz.2

badane markery nowotworowe CA125? -- 3 lata naturalnych starań; I IVF nieudane;Przypuszczenia endometriozy; I crio transfer, 2 blastocysty, beta 236 -radosc nie na długo :(; Nawracające krwawienia :( 7tydz. Aniołek; Decyzja o badaniach immunologicznych; Przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej

Re: markery CA125 kontra H4

. Czy to badanie jest wiarygodne? Czy jeśli wynik HE4 będzie powyżej normy to już jest pewne że mam nowotwór jajnika? Czy jeśli na usg nie widać zmian to i tak może występować rak jajnika? Trochę poczytałam że Ca125 występuje też w innych przypadkach więc tego nie będę rozwijać zastanawia mnie jednak

chyba nie? ja zrobiłam to badanie bo "gdzieś usłyszałam" że się powinno, mimo że lakarz który mnie przyjmował do szpitala nic o tym nie mówił (badanie zrobiłam na przepustce :)) Zrobiłam, przeżyłam dzień potwornego stresu że nowotwór a potem, juz po powrocie do szpitala lekarz powiedział

Re: Usunięta tarczyca i przytarczyce - ciężko żyć

dokładnie stało: > Ca 8,49 n. 8,60 - 10,20 Wyciągaj wnioski i nie daj się, sama myśl i nie oddawaj swojego własnego zdrowia w czyjekolwiek ręce, przecież tak łatwo jest określić na podstawie badań, jaką dawkę potrzebujesz.

Re: markery CA125 kontra H4

Ponizsze badanie sugeruje, ze w przypadku normalnego HE4 i abnormalnego Ca125 ryzyko raka wynosi 44.4%. HE4 a novel tumour marker for ovarian cancer: co... - PubMed - NCBI "Data from our population indicate that ROMA algorithm (Risk of Ovarian Malignancy Algorithm) might be further

Moja droga, badanie ca125 to marker nowotworowy. Nie przejmuj się na zapas. Kieliszek wina, gorąca kąpiel. Rak lubi stres, pozytywne myślenie i do przodu. Sama wybieram się na markery dt.jajników i piersi, nienawidzę czekać na wyniki, no ale cóż. Kolejnym etapem będą badania obciążeń

Re: Ca 125!? Co to za badanie???Do P.Doktor!

jeszcze jedno, podwyższony marker CA 125 nie musi odrazu oznaczać raka jajnika!

tak, to marker nowotworowy jajnika, na to badanie kieruje się, kiedy istnieje nawet najmniejsze podejrzenie raka janika.

odpowiadam: mi nie tyle odradzał co po prostu nie zalecił dlatego, że było pewne że mam endometriozę - kiedy oznaczałam marker, już dawno miałam wyznaczony termin na laparo (czyli 2 dni później). Przy endometriozie i tak wynik jest zawyżony, więc w moim przypadku robienie go nie miało sensu. Ale p

mam pytanie, jeżeli endometriozę I stopnia leczy się tylko objawowo lekami - jakie leki? hormony? przecież pakowanie się nimi -bo może pomogą -jest zupełnym bezsensem. dopiero można sobie problemów narobić. a czy przy podejrzeniu endo, wogóle lekarze kierują najpierw na badanie poziomu hormonów

wynik badania CA-125

Pani Doktor czy wynik 13,1 U/ml gdzie normna jest do 35 jest wynikiem dobrym??? badanie to mialam robione celem rozpoznania endometriozy dziekuje

Strasznie to wszystko brzmi, ale podejrzenia są endometriozy wiec dlatego pytam co to za cudo! Pozdrawiam

moja kolezanka oznaczala ten marker na PCO. -- Uwaga sigma! Uwaga pi! Nadszedł kolejny rozkaz z matplanety!:)

Re: profilaktyka antyrakowa

gazeta_mi_placi napisała: > Nie ma czegoś takiego, rak jajnika należy do najtrudniejszych do wykrycia nowot > worów, ...< na raka jajnika robi się badanie na markery Ca125 Można zrobić samemu, koszt ok 35zł. Robiłam -- <"Byłam idealną mamą... dopóki nie urodziłam dzieci"!>

oznacza sie go z krwi... jezuuu naprawde marker nowotworowy raka jajnika??? ja mialam kiedys co 3 miesiace Ca 125 sprawdzane, jak mialam torbiele, ale nie wiedzialam ze to w takim celu sie oznacza

Nie ma sie co martwic, ale nazwa faktycznie brzmi tragicznie :) Robi sie to w torbielkach czy jakichs innych przypadlosciach, tak dla pewnosci. Czasem podwyzszony marker moze tez swiadczyc o innych schorzeniach np. endometriozie, ale nie musi oznaczac katastrofy. Nic sie nie boj, zrob badanie i

To jest marker niektórych nowotworów jajnika i endometriozy- gdy decydujemy się na leczeni9e zachowawcze torbieli warto go wykonać jako baanie , które ma nas upewnić, ze zmiana na jajniku jest najprawdopodobniej łagodna- podwyższony wynik może tez oznaczać endometriozę która także jest wskazaniem

jesli robia Ci sie torbiele w cyklu to warto zonaczyc ten marker aby wykluczyc pco. a hormony oznaczlas? jesli bedziesz miala sporo podwyzszone lh i testosteron to moze tak byc, ale nie musi. nie chce stawiac diagnozy, nie jestem ginem:) -- Uwaga sigma! Uwaga pi! Nadszedł kolejny rozkaz z matpla

Re: Ból prawego podbrzusza i nogi przy okresie

USG na pewno, laparoskopia, lekarz powinien też zalecić badanie krwi, które określi poziom markera CA-125 (przy endometriozie jest podwyższony).

Czy to przerzut do kości?

Witam, Napiszę w dużym skrócie : od stycznia 2013 r. przy wykonywaniu badania usg zalecono wykonanie markera Ca-125 z uwagi na torbiel w jajniku. Wynik wyniósł 83. Od tego czasu następuje regularny wzrost markera Ca 125 i wynosi w lipcu - 205, we wrześniu 290, w październiku - 301, w listopadzie

torbiel (?) jajnika

jeśli się ja wyłuszcze to i tka wroci... BOJE się,z eto cos gorszego niż torbiel.... Ca 125 w normie

Re: wynik badania CA-125

spejsik1 napisał(a): > Pani Doktor > czy wynik 13,1 U/ml gdzie normna jest do 35 jest wynikiem dobrym??? > badanie to mialam robione celem rozpoznania endometriozy > > dziekuje TAk jest to norma.

Re: szukam pomocy

Hej.. ja miałam lżejszy przypadek, nie taki jak twój. jedyne co moge ci poradzić to zrób sobie badanie na ca125 (markery nowotworowe). moze powinnaś to skonsultowac z innym lekarzem bo byc moze to jakies zaburzenia hormonalne w twoim organizmie powodują powstawanie nowych tworów. pozdrawiam i głowa

Hashimoto - ciąża - moje wyniki

, aby od 1go lipca podnieść dawkę do 125g. Początek sierpnia (badanie w Kanadzie) Tyroksyna 125 TSH: 0.88 Czuję się dobrze, ale zaczynam sporo tyć. Początek września Tyroksyna 125 TSH: 0.88 (czyli bez zmian) 07/10/2013 - 27 tc Tyroksyna 125 TSH: 0.27 (0.27-4.2 mU/L) FT4: 66.32% Ferrytyna 11 (15

Mi lekarz mówił, że CA 125 może być podwyższone z powodu jakiegokolwiek stanu zapalnego w obrębie miednicy , poza tym każda torbiel ( łagodna też) może być zapalna i dawać podwyższony wynik i odwrotnie , można mieć nowotwór i CA125 w normie. jeśli lekarz ma brzydkie podejrzenia lub jeśli

witam, kochana co do wyników markera Ca 125 to tak naprawdę nie masz co jeszcze panikować dla pocieszenia moja historia 09.2012 wykryta torbiel ok 3 cm ( w ocenie lekarza 1 badanie usg niepęknięty pęcherzyk miał zniknąć po miesiączce - niestety nie znikł ) kolejny cykl tab. lutenyl torbiel nadal

Re: Marker Ca125 a torbiele

zastanawiam sie więc jaki jest sens tego badania p.s. własnie czekam na wynik CA-125

Re: torbiel a wysoki marker CA 125

Gość portalu: Ania napisał(a): > Pani doktor wyslala mnie na badanie hormonow Ca125. na czym polega to badanie??? czeka > m na szybka odpowiedz pobiera się krew i bada. nic więcej.

wyniki badan, prosba o interpetacje!!!!

Cześć dziewczyny, mam prośbę o zinterpretowanie moich wynikow badan hormonalnych, gdyz wizytę mam dopiero za tydzień a niestety nie mam obok norm podanych: TSH: 1,3487 uIU/mL FT4: 1,23 ng/dL CA 125: 8,3 U/mL HE4: 37,4 pmol/L Prog: 0,4ng/mL DHEA-s: 408,6ug/dL Estradiol: 63pg/mL Testoster.: 0,54ng

Dziewczyny niestety odnawiam wątek :( Przez przypadek i podczas kolejnej wizyty u ginekologa w ramach NFZ dostałam skierowanie na powtórzenie badania Ca-125 ( w styczniu miałam 83) i koszmar - wyszło 205 !!! Dziś idę prywatnie na usg do specj. ginekologa onkologicznego i okaże się czy coś zobaczy

Re: torbiel a wysoki marker CA 125

ja mialam robione badanie na marker ca 125 i byl podwyzszony(prawdopodobnie ze wzgledu na torbiela-biore duphaston ) teraz po 2 mies badanie musze powtorzyc,chyba umre ze strachu przez ta niepewnosc

CA 125 -o czym świadczy wynik tego badania?

Lekarka zaleciła mi zrobić sobie badanie poziomu tego hormonu(?)Czekam na wynik i zastanawiam się co on określi.Wizyta za 2 tygodnie a mnie skręca z ciekawości. Powiedzcie prosze !!!

Laparoskopia nie wykazała endo a mimo to może być?

Pisałam tu już kiedyś, od stycznia rośnie mi marker Ca 125 i obecnie wynosi już 301. W związku z tym miałam wykonaną laparoskopię zwiadowczą. Wyniki hist. pat. nic nie wykazały, podczas zabiegu lekarz też nie zobaczył ognisk endometriozy. Mam w związku z tym do Was pytanie - czy jest jakieś inne

diagnozy trzeba wiecej badan Pozdrawiam i pociesze Cie, ze bardzo duzo dziewczyn mialo oznaczane ten marker :-)

mówi dużo ale dokładnie bada i zleca badania.Muszę sobie poradzić z tymi gazami Espumisan nie pomaga???

chudnięcie/pasożyty/przepuklina roz.- pomocy

zrobiłem takie badania (mogę wypisac dokłądnie wyniki): - badanie ogólne krwi: wyszedł wysoki cholesterol, ale zawsze miałem podwyższony. - pełne badania tarczycowe(TSH, FT3, FT4, ATG, ATPO) – wszystko w normie, - próby wątrobowe(AST, ALT,HBsAG) –wszystko w normie, - próby nowotworowe(ca125

CA 125 w którym dniu cyklu zrobić???

Bardzo proszę o radę. Podejrzewam u siebie endometriozę. Mam większość objawów opisywanych w artykułach na ten temat. Chciałam sobie wykonać badanie markera CA125 tylko nie bardzo wiem w którym dniu cyklu należy je zrobić aby było jak najbardziej wiarygodne. Nieraz na forach znajduję, że w trakcie

Szukam dobrego diagnosty onkologa w Krakowie-pilne

Mam 42 lata, w styczniu podczas badania usg okzało się że mam torbiel i marker Ca 125 wynosi 89. W kwietniu torbieli już nie było więc nie powtórzyłam badania markera. Pod koniec lipca marker był 205 a wynik z września 290 :( Do tego zrobiłam Ca 19.9 i wynosi 56 przy normie do 37. Jestem świeżo

Re: Z rakiem można wygrać :)

Lagunko , witaj Absolutnie nie przejmuj się na zapas. Jeżeli to będzie torbiel ciałka żółtego, jak napisała lekarka, to nie ma powodu do niepokoju. To się zdarza i nie jest groźne. Marker ca - 125 ma odpowiedzieć na pytanie, czy nie dzieje się nic podejrzanego, bo każda zmiana na jajnikach musi być

Re: Wysoki poziom androgenów - po wizycie u gineko

jajniku mam torbiel 3 cm, dostałam skierowanie także na badania markerów nowotworowych: Ca 125, CEA, Ca 19,9.... Od 12 dni plamię ciemną brązową krwią. Nie wiem czy dodatkowych szkód nie mam od tej Diane 35...? Totalnie się załamałam po wizycie... Całą noc przepłakałam, już w w myślach, głowie, w oczach

Dobry onkolog-diagnosta w Krakowie?

Mam 42 lata, w styczniu podczas badania usg okzało się że mam torbiel i marker Ca 125 wynosi 89. W kwietniu torbieli już nie było więc nie powtórzyłam badania markera. Pod koniec lipca marker był 205 a wynik z września 290 :( Do tego zrobiłam Ca 19.9 i wynosi 56 przy normie do 37. Jestem

Re: torbiel na jajniku

Czy miałyście robione badanie ca 125? Jestem w 7 tygodniu ciąży, mam duża torbiel na lewym jajniku, a wynik badania ca 125 wynosi 218.

Re: monia515

miałam robione badanie ca 125 i wyszło ok, nie wiem, bo moje bóle to właśnie dół brzucha, nogi plecy. ale ginekolog powiedział że nic nie widzi

brzusznej. Tyle niewiadomych, nie wiadomo na razie co dało ten wysoki wynik ca-125. Może wiecie jak stwierdzić endometriozę, jakim badaniem? U mnie nie było widać skupisk ale podobno rozsiane i niewidoczne na usg też mogą dawać taki wynik :(. Czy tylko poprzez laparaskopię czy są też inne badania ???

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - badanie ca 125