Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

odliczenia pit 2012

mam pytanie do księgowych lub osób które są w temacie, mianowicie mój mąż jak i dziecko, mają niepełnosprawność, mąż dojeżdża na zabiegi rehabilitacyjne i dowozi dziecko na terapię, czy mogę odliczyć 2x2280 zł czy tylko 2280, jeśli mogę, to gdzie to wpisać w programie przerzuca mnie do "

Re: odliczenie rehabilitacji na basenie

ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/66081,Odliczenie-w-PIT-wydatkow-na-cele-rehabilitacyjne-2012-2013.html

Re: ulga na internet - dokumenty

Jeżeli odliczałeś za 2011 i 2012 rok to już nie możesz odliczyć. To jest już koniec tej ulgi

Re: Wiszą krzyże?

kolter napisał: > > nie, no, tęcza przecież oznacza tolerancję, więc nikt problemu nie widzi. > .. > > Nikt kto ma rozum , odlicz w takim razie ze 30% społeczeństwa które rozumu nie > ma > > w takim razie pozostałe 60% nie ma rozumu, bo widzi problem w tym, że

Re: rozliczenie a internet

Mozna odliczyć za 2012, ograniczona zostanie ulga od rozliczenia dochodów uzyskanych w 2013.

Re: ulga na internet - dokumenty

Z tego co się orientuje to zaszły pewne zmiany w uldze na internet, przynajmniej tak wynika z tego artykułu : e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/ulga-internetowa-2012.html . Mam nadzieję ze będe mógł sobie odliczyć wydatki za internet od podatku.

Re: Pity-ulga na dziecko,internet

; Czytaj więcej na Infor.pl: ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/65959,Darowizny-na-cele-pozytku-publicznego-ulga-w-PIT-2012-2013.html#ixzz2rtMdSmH6 > Czy to znaczy że jak mam polecenie zapłaty na Unicef to też mogę to odliczyć? Coś mi się obiło o uszy że to trzeba wcześniej zgłosić do

Re: ulga internetowa w PIT 37

Za 2012 rok, odliczysz na pewno internet - co zrobi władza od 2013 roku - zobaczymy.

Re: Szampańskiej zabawy :)

Żeby wszyscy odliczyli się w 2012roku. -- http://i44.tinypic.com/29awchi.jpg

Re: Pity-ulga na dziecko,internet

Odliczamy jeszcze daroziny na rzecz OPP Organizacja której przekazujemy darowiznę odliczaną od dochodu w granicach 6% limitu nie musi mieć statusu organizacji pożytku publicznego. Musi jedynie realizować cele pożytku publicznego określone w ustawie. Czytaj więcej na Infor.pl: ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia

Re: Biznesmen wytoczył państwu polskiemu proces

Odlicz sobie od 2012 roku 6 lat, i wówczas dowiesz się za jakich rządów rzecz miałą miejsce. Miłego liczenia!

Re: Najpopularniejsze w Polsce

Do końca 2012 można sobie legalnie odliczyć VAT od osobówki :) Jest jeden sposób.

EPI - rozliczenia podatkowe

mam pytanie, być może juz ktoś odpowiadał, to prosze podać link.. czy w rozliczeniu podatkowym za rok 2012 można odliczyć fakturę za wykonanie badania EEG oraz fakturę za lekarstwa, np. topamax? dziękuję za pomoc

Re: Krach rosyjskiej waluty!!!

Jeśli odliczyć zboża to tak wychodzi. Artykuł pochodzi jeszcze sprzed krymskiej awantury. rosja.biz.pl/rosja-importuje-na-potege/ "Wg danych oficjalnych Rosja importuje 44% towaro?w sprzedawanych w handlu detalicznym. A wg oddzielnych rodzajo?w towaro?w, cyfry przekraczaja? wszelkie granice. I

Re: Pomocy z rozliczeniem ryczałtu

Witam, znam zbyt mało szczegółów. Czy płaciłaś podatek ? Jeżeli tak, to masz prawo od podatku w rozliczeniu rocznym odliczyć składkę zdrowotną ( w części, która podlega odliczeniu czyli 7,75%), którą zapłaciłaś za 2012 rok. Jeżeli jesteś z Warszawy lub okolic, to polecam małe i kameralne biuro

Re: Wyjaz do sanatorium Cegielski w Dąbkach

Widzę, że już się kilka osób odliczyło na turnus od 26.04.2012 r., bede tam z 6-letnim rozbójnikiem:)

Re: ustawy jeszcze nie am a panika juz a i owszem

Ustawa o możliwości odliczenia VAT od faktur kosztowych weszła w życie 01.01.2013, ale dotyczy faktur/zakupów dokonanych przed 04.08.2012, których termin płatności mija właśnie 04.08.2012, bo akurat 1 stycznia mija 150 dni i wtedy jeśli faktura ta nie jest opłacona, nie można odliczyć VATu (który

Re: ulga rehabilitacyjna

waszego miejsca zamieszkania do miejsca terapii waszego dziecka jest tyle i tyle km , że w całym roku odliczyliście całą limitowaną kwotę. Dowód: Wyrok WSA w łodzi z dnia 2.03.2012 r. I SA/łd 1418/11 Lex nr 1129868. Z ciekawostek - nie można np odliczyć socjoterapii , ani kosztów dowożenia na

Rozliczenie po rozwodzie i wspólne dziecko

Witam. Dotychczas rozliczałam się wspólnie z mężem. Rozwód wzięliśmy w maju 2012r. Czy za rok 2012 bez żadnych dodatkowych oświadczeń i dokumentów mogę rozliczyć się samodzielnie? Wychowujemy dziecko wspólnie, naprzemiennie, mamy do niego równe prawa, ale prowadzimy osobne gospodarstwa domowe - jak

rozliczenie PIT

Może jest ktoś,kto się bardziej orientuje w odliczeniach w rocznym PIT? Gdzieś mi się obiło o uszy że można odliczyć koszty paliwa na dojazd do klinik,rehab.itp. Jak to wygląda w praktyce? JEst jakiś limit? trzeba mieć fakury?Proszę doradźcie. Mój synek otrzymał orzeczenie dopiero we wrześniu 2012

Re: świadczenie na chore dzieci

-rodzinnych-kryteria-uzyskania-/test-swiadczenia-pielegnacyjne/swiadczenie-pielegnacyjne/ 3. Jeśli chodzi o ulgi u uprawniania dzieci to można liczyć na odpisy od dochodu ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/ulgi-odliczenia/66081,Odliczenie-w-PIT-wydatkow-na-cele-rehabilitacyjne-2012-2013.html 4. W niektórych sytuacjach zniżki w PKP old.pkp.pl/node/2153 5. W dużej części miast są ulgi na

Podatek od nieruchomości

Witam. Proszę o informację w niżej opisanym temacie. W 2012 r. osoba sprzedała nieruchomość której była posiadaczem ponad 20 lat. Czy z tego tytułu musi zapłacić podatek. Nieruchomość była sprzedana przez biuro nieruchomości, które wystawiło fakturę prowizyjną za sprzedaż tejże nieruchomości. Czy

Re: Zwrot podatku z Urzędu Skarbowego!

PIT 2012 + VZM zwrot za materiały budowlane Rozliczenia podatkowe: - PIT 2012 - wszystkie rodzaje deklaracji, wszelkie ulgi i odliczenia, dochód/strata GPW, sprzedaż nieruchomości, spadki itp. - VZM (zwrot podatku za materiały budowlane) Duże doświadczenie, poparte wykształceniem rachunkowym, a

rozliczenie w Polsce z pracy za granicą

W roku 2012 pobierałam rentę rodzinną oraz przez 5 miesięcy pracowałam w Holandii przez agencje pracy. Zastanawiam się czy należy mi się ulga abolicyjna oraz czy mogę zastosować odliczenie diet za każdy dzień pracy za granicą. Czytam wiele artykułów, ale już sama się pogubiłam. Może ktoś może mi

Re: PIT 37-ulga na dzieci, pomożecie zrozumieć ?

A nie mógłby mąż odliczyć ulgi na dzieci w pozostałej wysokości ze swojego podatku? Może być tak że za część roku odlicza jeden rodzic a za pozostałą część roku drugi rodzic, można sobie ulgę podzielić na 12 części, wyjdzie Ci kwota jaką możesz odliczyć w każdym miesiącu, część z Twoich dochodów

Re: ulga rehabilitacyjna - poratujcie radą

Toretycznie mozesz odliczyc cala kwotę ale jesli urząd postanowi Cie sprawdzić napewno to zakwestionuje. My mielismy kontole za 2012 rok I musielismy sie ostro tlumaczyc- jak czesto jezdzilismy, w jakie dni i dokad. Poniewaz osrodki gdzie dziecko ma zajęcia sa of nas daleko a zajecia byly prawie

Re: szalu nie ma

>1200 rocznie. no pewnie, że szału nie ma czy ja pisałam, że jest szał? od tego roku zasady się zmieniają i za 2013 będzie wyższa kwota odliczenia przy większej liczbie dzieci, za 2012 są ulgi jeszcze na starych zasadach, niezależnie od liczby dzieci, na każde dziecko taka sama kwota

Re: Duża podwyzka czynszu w mieszkaniach TBS

Miałam w tamtym roku niewielka nadpłatę za wodę i kazano mi tę nadpłatę odliczyć od świadczeń w kwietniu 2012. Odliczyłam, a w styczniu dostałam pismo, że zalegam na tę kwotę i mam wpłacić razem z odsetkami. Poszłam wyjaśnić sprawę. Jedna pani urzędniczka potwierdziła, że zalegam i nieprawnie w

Obecnie działające kody

zapłaty 9.90 PLN Czyli jak włożymy do koszyka produkt za 49,95zł odejmie 49,95zł, jak za 39,95zł odejmie 39,95zł itp. wpisując ten sam kod, mimo iż możemy mieć w koszyku produkty z przeceny odliczy tylko od produktów nieprzecenionych. Kosztów wysyłki nigdy nie odlicza, co w przypadku złotych

Re: rozwód a rozliczenie dla osób samotnie wychow

Byłam w marcu na dniach otwartych Urzędu Skarbowego (Warszawa-Wawer) ponieważ moja sytuacja zmieniła się w 2012 roku i po raz pierwszy rozliczałam się sama. Pojechałam zn całą dokumentacją aby się upewnić również w tej kwestii i usłyszałam, że mam rozliczać się jako samotna matka oraz odliczyć

Re: odliczenia od belastingu co mozna odliczyc

Koszty zdrowotne nie pokryte przez ubezpieczalnie, nawet koszty transportu na leczenie. W 2012 roku mozna odliczyc tez dietetyka, ale pod warunkiem, ze ma sie list skierowujacy od rodzinnego. Wpisujesz w zeznaniu kwote, a system sam oblicza ile z tego mozesz odliczyc, zaleznie od dochodow

Re: Zwrot VAT za materiały budowlane

Witam, Maciek chyba pomylił zwrot VAT z rozliczeniem podatku za 2012r. Idziesz do US i pobierasz wniosek o zwrot lub wydrukuj sobie z internetu, składasz ten wniosek i dołączasz ksero faktur za kupione materiały budowlane. Musisz też przedstawić ksero aktu notarialnego potwierdzającego własność

Pomocy z rozliczeniem ryczałtu

Witam może ktoś mi na tym forum pomoże bo nie wiem czy mój księgowy jest idiotą czy ma rację rzecz jest taka jak przez cały rok 2011 prowadziłam działalnośc na ryczałcie dodatkowo pracując w budrzetówce czyli płaciłam tylko zus zdrowotny to miałam z tego odliczenie w picie w tamtym roku 2012

Re: Rozliczenie z fiskusem - odliczenia od dochod

kondycjonującego czy plasterków? - nie wiem, to pytanie do rodziców, którzy już się rozliczali korzystając z ulgi? Informator MF nt. odliczeń za rok 2012 w ramach ulgi rehabilitacyjnej: www.e-pity.pl/epnewcms/att/broszury%202013/ulga_rehabilitacyjna_za_2012.pdf Pozdr., T.

Re: Ekologiczne zabawki

a ja znalazłam fajne, może nie zabawki, ale mebelki które również mogą przydać się w zabawie. jestemeco.pl/2012/krzeslo-klepsydra/. Moja córeczka ma takie i bardzo jej się przydaje gdy trzeba na coś poczekać (nie zna się jeszcze na zegarku), ale umie odliczyć 2 klepsydry :)

Rozliczenie z fiskusem - odliczenia od dochodu

rozliczając PIT posiadając orzeczenie o niepełnosprawności możemy odliczyć od dochodu: 1. wydatki na samochód z tytułu dowożenia dziecka na rehabilitację - dokładnie 2280 zł dla 2012 roku 2. soczewki RGP, okulary (w części nierefundowanej przez NFZ) dla (2) potrzebne są faktury wystawione na

Re: ile kosztuje prowadzenie firmy?

Zdrowotne tylko płacisz, ale 219,19 w 2012 r ( od lutego do stycznia 2013 ) odliczasz od podatku. Jak nie masz z czego odliczyć w firmie, to na koniec roku odliczasz w picie rocznym, od podatku jaki masz zapłacić ze wszystkich źródeł dochodu. www.wskazniki.pit.pl/odliczenia_skladek_zus_291.php

Re: auto - Tanie, używane czy prosto z salonu?

Nieprawdą jest to co piszesz. Odliczenie Vat od samochodów osobowych proszę: www.vat.pl/samochod_a_vat_2011-2012_samochod_a_vat_7098.php nie widzę tu jakichś super preferencji.

Re: Zwrot Vat za materiały budowlane. Jakie biuro

To nie prawda, wpisywanie wszystkich faktur bez względu na to czy podlegają odliczeniu czy też nie jest wolne od konsekwencji!! Można dostać karę z Urzędu Skarbowego w postaci mandatu za wyłudzenie!! link do artykułu na ten temat: www.mddplaw.pl/9,a13,Za_nieumyslne_bledy_w_VAT_za

Re: Rozliczenie po rozwodzie i wspólne dziecko

W związku z ustaniem małżeństwa w trakcie 2012 r., zeznanie podatkowe za ubiegły rok podatkowy należy złożyć indywidualnie. Jednocześnie z uwagi na wspólne wychowywanie dziecka (a nie samotne) nie jest możliwe zastosowanie preferencyjnego opodatkowania dochodów rodzica, o którym mowa w art. 6 ust

Odstąpię termin wesela - 24 sierpnia 2013 Warszawa

Odstąpię termin przyjęcia weselnego w Hotelu Dedek Park przy Al. Zielenieckiej 6/8 mieszczącym się w Parku Skaryszewskim nad Jeziorkiem Kamionkowskim, vis a vis Stadionu Narodowego. Termin to sobota 24 sierpnia 2013 r. Cena jest zwrot zadatku (2000 zł), który odliczony zostanie od ogólnego rachunku

Re: Przywileje podatkowe

by moc odliczyc koszta od podatku. Jak to zrobic ? Czy jeżeli mam opinie z poradni Psychologiczno-Pedagogicznej że syn ma przyznane od wrzesnia 2012 zajecia to moge juz teraz przy rozliczeniu ujac te odliczenia od podatku za 2012 rok ? Prosze o pomoc. Gdzie mozna sie dowiedziec cos wiecej o ulgach i

Re: Zasiłek rodzinny - jak to właściwie jest...?

Obecny okres zasiłkowy trwa od listopada 2012 i dlatego przedstawić trzeba dochód za 2011 rok, bo we wrześniu kiedy składało się wnioski nie było takiej możliwości. Oczywiście możesz złożyć wniosek już w trakcie trwania okresu zasiłkowego czyli teraz. Dochód jest dzielony przez obecną ilosc osób

Re: PITu PITu

mola1971 napisała: > Autorka zapytała czy za 2012 może rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca > dziecko, a to znaczy dokładnie to, że chce się rozliczyć wspólnie z dzieckiem > :-) > Rozliczenie podatku na zasadach rodzica samotnie wychowującego dziecko to właśn > ie

Re: Płaca minimalna w 2013r. - ile na rękę?

z uwagi na to, ze nie słychać o zmianach wysokości podatku dochodowego, ani podatku zwanego składkami zusowskimi, a także kwoty wolnej od podatku i kosztów uzyskania przychodu - śmiało korzystaj z kalkulatora na 2012r. A z niego jasno wynika, że o ile nie będzie innych odliczeń, to na rękę taki

Re: Kolejna próba zamachu na 50%

W cyferkach pewnie tak (przypominam, że podwyżka od 2012 to podwyżka STAWEK MINIMALNYCH na KOSZT UCZELNI czyli kto dzisiaj dostaje więcej niż nowe minimum, żadnej podwyżki nie dostanie!) ale pod odliczeniu inflacji za lata 2007-12 i uwzględnieniu zmian w podatkach w 2012 będzie to raczej śladowe

Re: prawo podaktowe kazusy

Ja mogę odpowiedzieć na pytanie nr 2. a)Pani X może rozliczyc się z męzem (jeżeli ślub z nim wzięła wcześniej niż w 2012 r.) - mimo ze małżonek zmarł, to można się z nim rozliczyć za 2012 r. I pani X ma ulgę na syna (za miesiące od stycznia, do miesiąca z w którym syn ukończył 25 lat (wraz z

Re: Wierni powinni przekazywać na Kościół ...

neoretronick napisał: > ... 0,3% nie z podatków, a ze swoich dochodów już po odliczeniu podatków > . > Przekazanie kwoty na Kościół z już naliczonego podatku jest zakamuflowanym w n > owej formie funduszem kościelnym. Masz rację. -------------------------------- Wanda Nowicka

Tomasz Motyliński - jak nabiłem media w butelkę

tak VAT który zapłacę sobie odliczę - myślałem" "bo z wypadku wyszedłem tylko z dwoma siniakami, a na swoim zniszczonym samochodzie i tak jeszcze zarobiłem, bo miałem dobre ubezpieczenie AC" " Po zakończeniu rozprawy Tomasz Motyliński powiedział reporterowi Pałuk, że w

Strażnicy odchodzą. "Nie chcemy już pracować dl...

Ustalenie płacy minimalnej 1500 brutto w 2012 roku na wspomnianym poziomie da na rękę, po odliczeniu składek społecznych, zdrowotnych i zaliczek na podatek dochodowy, osobie otrzymującej najmniejszą pensję 1111,86 zł - zakładając standardowe koszty uzyskania przychodu oraz to, że podwładny

Re: PITu PITu

Autorka zapytała czy za 2012 może rozliczyć się jako osoba samotnie wychowująca dziecko, a to znaczy dokładnie to, że chce się rozliczyć wspólnie z dzieckiem :-) Rozliczenie podatku na zasadach rodzica samotnie wychowującego dziecko to właśnie wspólne z dzieckiem rozliczenie podatku. Dziecko nie

Re: Ulga podatkowa na dzieci

zwrócić niesłusznie > odliczone 50 % ulgi za poprzednie 5 lat z odsetkami ! I potwierdziły mi to nie > zaleznie od siebie 3 panie z KIP. a to nie jest prawda, wszystkie 3 panie z KIP się pomyliły, był w tej sprawie wyrok sądu (I SA/Op 119/12 - Wyrok WSA w Opolu) z 2012: Dlatego też, w ocenie Sądu

Dni wolne

Obliczyliśmy wszystkie dni wolne w roku szkolnym 2011/2012. Było ich dokładnie 63! A jeszcze należy odliczyć parę dni na papierkową robotę i ostatni tydzień sierpnia do dyspozycji dyrektora szkoły. Wiem, że krew cię zalewa nawet na te 54 dni! Co do 16 (!?) godzin pracy przy tablicy tygodniowo

Re: do Mam rodzących w 2012r.

VAT wzrósł 1 stycznia 2012, więc mamy w 2012 już płaciły więcej. A tej niby ulgi podatkowej to większość rodziców z 2012 miała 400 - 500 zł (można odliczyć tylko za te miesiące w których dziecko już jest - w moim przypadku 92 zł) plus tysiąc becikowego, co ciężko porównywać z kilkunastoma

W MZK coraz więcej gapowiczów. Bilety są za dro...

I znowu kalkulator się kłania: z podanych wpływów za 2012 r. i wysokości opłaty za jazdę bez biletu jasno wynika, że biorąc pod uwagę nawet cenę "promocyjną" zapłaciło ok. 1/3 złapanych. Prosty rachunek: 9000 x 100 = 900 000 a wpływy to 320 000. Z tego można wyliczyć "

a przeczytałeś, ludzikow,...

życia dziecka. Możliwe do odliczenia jest za 2012 rok 1112 zł na dziecko. Policz sobie dobrze, ludzikow, nawet uproszczone warianty pełnego odliczenia zamiast bredzić od rzeczy na mój temat i na ten temat. Dla przykładu, ludzikow, podam ci, ile jest 1112 x 8 mln = prawie 8,9 mld zł - i pamiętaj

Praca nie hańbi, grabienie bogaci!

listopadzie 2012 roku, niedługo po przejściu huraganu Sandy. Nadal nie wiem, czemu podniosłem ten skrawek papieru. Ten, kto go wyrzucił, pewnie nie wiedział o nagrodzie - powiedział Marvin w rozmowie z New York Post. Loteria przez rok nie mogła podjąć decyzji w sprawie tego, czy Rosales-Martinez może

Polacy nie chcą już oddawać pieniędzy księżom.....

. Jeszcze cztery lata temu darowizny odliczone od dochodu, przeznaczone na cele kultu religijnego wyniosły 62 mln zł, w 2012 roku było to już tylko 23 mln zł. Nie lepiej wygląda nasza hojność, jeśli chodzi o przekazywanie 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego przez osoby fizyczne. Na konta

Re: Polityka prorodzinna po expose....

wg mnie nie powinni ulgi likwidowac dla rozliczajacych ten rok, bo prawo nie moze dzialac wstecz. teraz zarabiales caly rok 2011 z mysla ze sobie odliczysz i nie moga nam tego zabrac. pewnie zrobia tak ze zabiora z dochodow z roku 2012. -- the truth will set you free but earlier it will piss you

mity i przekłamania

Byłoby dobrze, gdyby pani Pezda porządnie obliczyła ilość urlopu letniego nauczycieli. W tym roku zajęcia w szkołach zakończyły się 29 czerwca. W lipcu i sierpniu nauczyciele mają 44 dni wolne - nie dwa miesiące (62 dni)! Należy odliczyć soboty, niedziele i ustawowe święta - tak jak wszystkim

Re: Do szarego czlowieczka ...

, a nawet więcej by zrobiono, po odliczeniu kosztów "aren" i wziąwszy pod uwagę fakt, że mniej byłoby fuszerki bez presji czerwca 2012.

Nie ma dorbych lokat!

Dobra lokata bankowa? nie ma takiej! Oprocentowanie lokat bankowych na 12 miesięcy to raptem 4,5% do tego trzeba odliczyć podatek Belki 19%. Przy założeniu, że inflacja za luty 2012 rok wyniosła 4,3% to na lokacie tracimy średnio 0,5%. Nie trzeba być matematykiem żeby szybko policzyć ile nas to

Re: Rozliczenie PIT raz jeszcze

Witam, podejmuje znów temat, bo kolejny rok podatkowy już prawie za Nami. Teraz już będę miała pełny rok do odliczenia od stycznia do grudnia 2011r. Mam wszystkie faktury na paliwo (choć wiem, że chyba nie są potrzebne)wyszło coś ok 1200zł plus 3 wizyty u prof. Prosta to 1000zł (300zł + 350zł +350

Re: PIT 2012

aga.n.f napisała: > ha ha:) Przeczytałam, co chciałam:) ;) Powertowałam i tak: Ulga internetowa: Jeżeli korzystaliśmy w 2012 r. z Internetu możemy w rozliczeniu dochodów tego roku odliczyć od dochodu przed opodatkowaniem ponoszone na ten cel wydatki ale nie więcej niż 760 zł. Od

Re: Powiecie, że się czepiam

> Przykre to, ale jeśli juz jest potrzeba ograniczenia ulg, to chyba ta jest stosunkowo najmnie > j bolesna. Otóż nie. Tzn. nie widzę problemu w tym, że za 2012+ nie będę mógł sobie odliczyć tych paruset złotych od dochodu. Problem widzę w tym, że z jednej strony jest tak: media2.pl

Re: Gardelli Art na Zakynthos? Jakieś opinie?

ja nie podaje 5 rodzajów mięs w domu na obiad, ale też utrzymanie jednej osoby w ciągu 2 tygodni nie kosztuje mnie prawie 4 tys zł i to przed szczytem sezonu, nawet jak odliczę koszt samolotu to i tak cena nie odzwierciedla jakości, jak masz możliwość zaglądnięcia do papierowej wersji katalogu 2012

Re: Nakaz wyprowadzenia się z mieszkania

wejść do Twojego mieszkania bez nakazu sądu. Eksmisje może przeprowadzić tylko komornik. Odpowiedź na pytanie co masz zrobić , jest oczywista. Powiadomić policję o włamaniu!! złożyć pełne zeznanie, spisać straty, rzeczy zaginione etc. > Wyrok mam ze stycznia 2012 r niestety moje podania o przydział

Re: tak po cichu to wszystko sie odbyło!

wieku jeszcze w 2012 r., czy też zaczekać kilka miesięcy. Gdyby o emeryturę powszechną wystąpiła w grudniu tego roku (mając ukończone 60 lat), zakładając, że kwota składek na ubezpieczenie emerytalne oraz zwaloryzowanego kapitału początkowego wyniesie łącznie 450 560 zł, to wysokość wypłat zostanie

Re: 19 lat i nie pamięta socjalizmu

Ze strony ZUS: "W 2013 r. podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne dla osób wymienionych w pkt. I i II stanowi kwota zadeklarowana, nie niższa niż 2908,13 zł (75% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale 2012 r., włącznie z wypłatami z

masz lokaty dlugoterminowe ?

przyjacielameryki napisał: > No nie, to w moim Pekao SA, mam lokatę na 5,0% ale po podatku Belki od odsetek > i opłatach zostaje całe mniej więcej 3,4% zysku. masz lokaty dlugoterminowe ? wychodzisz (po odliczeniu inflacji) ca . na ZERO. dzieki innym, ktorzy maja tylko lokaty

Seria Mumia Dummie

Tekst: Tosca Menten Ilustracje: Elly Hees Przekład: Anna Stolarczyk Format: 15 x 22 cm Oprawa: twarda + UV http://merlin.pl/Mumia-Dummie-i-zloty-skarabeusz_T-Menten,images_product,25,978-83-6357-905-0.jpg Mumia Dummie i złoty skarabeusz Data wydania: październik 2012 Liczba stron: 264

Re: Odpowiem na pyt. w związku z rozliczaniem pod

Witam, mam kilka pytań odnośnie rozliczenia podatkowego 2012. W ubiegłym roku pracowałam na początku roku w Polsce na umowę zlecenie plus na ostatnie 3,5 miesiące wyjechałam do Norwegii gdzie byłam zatrudniona na umowę o pracę. Moje rozliczenie nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ nie mam męża

tak po cichu to wszystko sie odbyło!

świadczeniobiorców. Podstawa obliczenia wysokości wypłat będzie w każdym przypadku pomniejszana o kwoty pobranych wcześniejszych emerytur, przed odliczeniem zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne. Tym samym obowiązujące przepisy są znacznie korzystniejsze dla osób na wcześniejszej

Problem z SUO w MOPS

tym mam pytania: 1. czy SUO dla dzieci z diagnozą autyzmu i orzeczoną niepełnosprawnością - są to SUO dla osób z zaburzeniami psychicznymi? 2. czy kwotę dochodu ustala się dla SUO w tym wypadku dla osoby samotnej czy dla rodziny? Czyli wg najnowszego Rozp. Rady ministrów z dn. 17.07.2012 r. - 542 zł

Re: teraz Olimpida Zimowa!

To przypomnij sobie najpierw swojego posta, na który ja odpowiedziałem. I znajdź tam coś o "robotach dodatkowych" (?). A co do kredytu wziętego przez spółkę Wrocław2012 to akurat znakomity pomysł. Bo spółka będzie miała możliwość odliczenia VATu.

Re: ceny sal 2011/2012

na 2012 za 2dniowe wesele ceny wahają się miedzy 200-240... na 2011 trzeba odliczyć jakieś 5-10 zł, bo tak wychodzi, że rocznie cena rośnie o to 5-10 zł niestety :/... niedługo dojdzie do 300 i nikt nie będzie wesel urządzał :| ...

termin targów książki

Targi Książki na 25-28 października 2012 r? Termin, który najdelikatniej mówiąc mogę określić jako "niefortunny". Określenia jakimi posługiwali się znajomi, którzy mieli (mieli, a nie jada) pominę. Radzę się nastawić na mniejszą niż rok temu frekwencję. Czemu? Popatrzmy. Ostatni weekend

Re: Dodzwoniłam się!

podobną sprawę, która jeszcze się ciągnie ( i jeśli się skończy pomyślnie, to za rok w picie za 2012 już kosztów poniesionych w 2011 r. nie odliczę). Wielkie dzięki! No i ten PIT-37, na bank bym nie wpadła, żeby o to dopytać. Uffff! Jasność widzę :)

-nie ma znaczenia od kiedy masz orzeczenie ważne, że wydane w danym roku, czyli jeśłi masz od września 2012 to w PIT za 2012 odliczysz w ramach ulgi rehabilitacyjnej całą kwotę 2280 zł pod warunkiem że masz orzeczenie dla dziecka+ jesteś posiadaczem/współposiadaczem auta+udokumentujesz, że dziecko

angelka.1988 myslę ze jeśli teśc dopisze Was doopiero teraz to bedziecie mogli odliczyc ulge za 2013 roku. Potrzebne jest ksero dowodu ktore dołaczamy do PIT a niestety w 2012 roku nie byliscie wspolwłascicielami. Jesli chodzi o znizki ubezpieczeniowe mój mąz był dopisany do swojego ojca ( tescia

Re: Dochód na zaświadczeniu z US brutto czy netto

Jeśli w pozycji podatek masz 0 zł, to znaczy, że nie zapłaciłaś podatku, najprawdopodobniej po odliczeniu ulg otrzymałaś z powrotem całą kwotę. Twój dochód brutto stał się więc automatycznie dochodem netto. Od przychodu odejmuje się koszty uzyskania, podatek, składkę społeczną i składkę zdrowotną

Re: projekt ustawy - dalsze szczegóły

Przyjrzyjmy się uzasadnieniu: stawka8mld.pl/wp-content/uploads/2012/07/Uzasadnienie.doc 16 listopada 2006 roku Sejm uchwalił zmiany w ustawie o podatku PIT (Dz. U. z r. 2006, nr 217, poz. 1588), które wprowadziły m.in. nową, dwustopniową skalę podat-kową (18 i 32 %, zamiast 19, 30 i 40 %). Weszła

twarde dane ;)

Troche liczb na poczatek: klepsydra i uboczne zostaly uzyte ca. 270 razy Rok publikacji: 2008 (~106) 2010 (~50) 2009 (~45) 2011 (~24) 2007 (~20) 2006 (~16) 2005 (~7) 2012 (~2) Szukaj wątków: 5 różnych biuściastych typów figury, wszystkich 12 (~48) Biu

Re: Miliard złotych z mandatów

"W budżecie na 2012 rok zapisano 1 mld 200 mln złotych wpływów z mandatów. W realizacji celu ma pomóc ogromny przetarg na 300 nowych fotoradarów" Ktoś zapisał wpływy których nie ma? To teraz trzeba zarobić kasę żeby wykonać plan? Chodzi o kasę a nie o poprawę bezpieczeństwa na drogach

Re: koń + kret = końkret

andrejandrzej napisał: > Jeżeli z ulgi skorzystają oboje rodzice, to po wpłynięciu PIT-a do US, fiskus w > ezwie podatnika, który odliczył pełną kwotę, do wyjaśnienia swojego nadużycia. > Jakie sankcje?! Nie mam pojęcia. US wezwie i matkę i ojca. I ma na to 5 lat od końca roku w

Re: Problem z SUO w MOPS

? Czyli wg najnowszego Rozp. Rady ministrów z dn. 17.07.2012 r. - 542 > zł czy 456 zł ? Dla rodziny. Dla osoby samotnej to tylko jak jest osoba dorosła, ma własny dochód np. rentę. > I znowu z info Synapsis wynika cyt. "że OPS dokonuje często dokonuje błędnego ( > niższego a więc

Tańsze bilety? Opozycja: za, PiS: tania propaganda

Gość portalu: on napisał(a): > w ostatnią niedziele wieczorem mialem okazje jechac autobusem nr 5 w dwie strony. W jedna ok 17 i wracac o 21 Nie miałem biletu, chciałem kupic u kierowcy. Za pierwszym razem kierowca nie miał wydac z 20zl. W drugą stronę miałem juz odliczone 4zl, niestety

firma sprzatajaca jednoosobowa

zajmuje sie sprzataniem mieszkań.Ale obecnie jestem w ciązy.Chciałam otworzyć działalność gosp.I być na zusie 890zł/imies.Moje dochody nie przekroczą 1500zl po odliczeniu Zusu. nie wiem ktora forma opodatkowania by była dla mnie najlepsza?Nie chce placić dużych podatków ale bym chciała miec

Re: "ktoś lepszy"

> Z ostatniego linka w zasadzie istotna jest wysokość VAT na żywność. Węgry - 18% > , Polska 5%, czasem 8% Ale nie zapominaj o tym: Zbigniew Kuźmiuk: „ Jednocześnie wprowadził dodatkowe kryzysowe opodatkowanie banków na okres 3 lat od 2010 do 2012 roku w wysokości od 0,15 do 0,5% ich

Re: ale oszczędności są

gamdan napisał: > Na stronie NFZ jest Informacja o wielkości kwoty refundacji wraz z procentow > ym wykonaniem całkowitego budżetu na refundację. > A tam tabelka obrazująca Koszty całkowitego budżetu na refundację w okresie > styczeń-maj 2012 r. w tys. zł > % wykonania

A co w sytuacji kiedy dziecko uczeszczało na zajecia rehabilitacyjne od września ? Od początku 2012 roku jeździliśmy jednak do Kajetan, Warszawy i w inne miejsca konsultacyjne i diagnozujące. Czy można odliczyc całą kwotę 2280 zł w takiej sytuacji!? mab5 ile lat już odliczaszą ta ulgę, jestem

Re: Przeniesione wątki - 12.03.2013.

:( - co0 Prawo i pieniądze: pit i numer konta - moofka zus - ktos mi wytłumaczy?- shellerka do e-mam księgowych, PIT37, bo zgłupieję zaraz:) - asiula1306 odliczenia pit 2012 - agusia.24 umowa o dzieło a ciąża - suprisedgirl rozliczenie podatkowe/ pit 11a (zus) - kasia191273 pity 2012 - karo.8 Wynajęcie

Re: Peszko potwierdza: ''Jestem w Kolonii, jeszcz

Wg. mnie Koeln jest w stanie zaoferować Peszce ok. 800-900 tys. euro rocznie, po odliczeniu podatku to ok. 450 tys euro na rękę. Niemcy liczą się z tym, że grozi im degradacja, więc kontrakt z nowym piłkarzem zawiera napewno klauzulę gry w 2.lidze i uwzględnia to w wysokości wynagrodzenia. W

Re: Biletomaty przy dworcu przerosły umiejętności

było dwa razy więcej autobusów i kierowców. Moim zdaniem rozwiązanie jest proste - możesz kupić bilet u kierowcy, ale 2 x drożej niż w kiosku. I wyłącznie za odliczoną gotówkę, a nie, żeby ktoś chciał bilecik, najlepiej ulgowy i dawał stówkę. -- 14-11-2012. Budowa trasy S5 nie jest priorytetem dla

/informacje/ulga-na-krew-sprawdz-ile-mozesz-zyskac.html , że za krew można sobie odliczyć podatek jak za darowiznę. Naturalnie są limity, i kwotowe i biologiczne i procentowe. Bo można w ciągu roku oddać ograniczoną ilość krwi, za każdy litr jest 130zł, a kwota ulgi nie może przekroczyć 6% darowizny czy jakoś

Re: Kioski drukują bilety i oszczędzają miejską k

ludwika2012 napisała: > Jestem teraz w Anglii . Tutaj w autobusach są tylko jedne drzwi . Kierowca sprz > edaje i kontroluje bilety , informuje podróżnych i odpowiada na "dzień dobry" i > "do widzenia" , jest grzeczny i uprzejmy i nikt tego systemu nie chce zmieniać

Towarzystwa ubezpieczeniowe od sprzedaży polis,...

Witam, na początku stycznia 2012 sprzedałam samochód osobowy marki xxxxxxnr rej. xxxxxxpo konsultacji telefonicznej wykonanej 13 stycznia 2012 przesłałam zawiadomienie o sprzedaży pojazdu łącznie z prośbą o przeksięgowanie zwrotu na samochód osobowy marki xxxxx nr rej. xxxxxxx, w dniu 13 lutego

i jeszcze ile kibolstwo zdewastuje

to też trzeba odliczyć. Ja sam wyjadę sobie wtedy gdzieś na górskie szlaki w Sudety czy Beskidy i będę miał spokój. Mam w dupie kibolstwo i cały ten ubrdany histeryczny świat sportu. Wolę oglądać piękno natury, podróżować, łazić po górach, zwiedzać zabytki, spotykać ciekawych ludzi. Myślałem

Re: Spotkanie Taize 2010 w Poznaniu

Spotkanie Taize 2010 to nie to samo co spotkanie w Taize w 2010 , podobnie jak COP 14 nie oznacza 14 gliniarza, a EURO 2012 nie jest odliczoną kwotą w €. To takie trudne do zrozumienia?

Za 2012 rok ulga na dziecko według dotychczasowych zasad. Podatnik może odliczyć ponad 1100 zł za każde dziecko

Za 2012 rok ulga na dziecko według dotychczasowych zasad. Podatnik może odliczyć ponad 1100 zł za każde dziecko

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - co odliczyć w 2012