Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

dziwne wyniki,dziwne objawy

Bolaca glowa od miesiecy.Odstawiam euthyrox bole mijaja.Tyniki tsh 1.50,,,Ft3 -50%normy,,Ft4 -2%normy...Obfite pocenie sie.A jeszcze wieksze gdy ponownie dokladam euthyrox.Moze ktos cos podpowie.

Re: Pytanie dot. diagnozy

Zażywam Euthyrox 150. Ale na prawdę czuję się dobrze. Ale zrobię te badania. TSH mam teraz na poziomie 0,9. Czy ten wynik TSH bez oznaczenia FT3 i FT4 coś znaczy?

Re: Niskie fT3 mimo suplemantacji Euthyrox 150-po

czy po porodzie? Udało się ją tak ustawić,że zaszłam w > ciążę i do 10 tyg zwiększana dawka Euthyroxu wystarczała by mieścić się w > normie,potem fT3,fT4 pomalutku spadały mimo dawki wzrastającej do Euthyrox > 150.Teraz mam fT3-2,07 ,fT4-1,3 Tsh-1,7.Dwukrotni > e > sprawdzałam a

wystarczała by mieścić się w normie,potem fT3,fT4 pomalutku spadały mimo dawki wzrastającej do Euthyrox 150.Teraz mam fT3-2,07 ,fT4-1,3 Tsh-1,7.Dwukrotnie sprawdzałam aTG,a-TPO,trab,w normie.Usg-w normie.Kolagenozy-wykluczone.Tętno spoczynkowe do 11o,ciśnienia niskie 90/60,zimne kończyny,wybudzanie nocne

Re: pomocy tsh 0,05 ft4 23,81

wyniki z dnia 22.08.2014r. TSH 0,05 Ft4 23,81 150,11% Ft3 5,53 42,17% Biore euthyrox 100 nie wiem czy ta dawka nie jest za duża ale czuje sie dobrze 27,06,2014r.miałam in vitro podana mialam 1 morule i niestety nic nie wyszlo wyniki z dnia 17,04,2014 TSH 0,33 Ft4 16,74 69,77% Ft3 4020 20

> murowany.Zrobię wyniki po 150tce i popędze do prof.zaproponować zmianę leku. Przeciez na 150µg Euthyrox jestes juz od konca pazdziernika, to najwyzszy czas zrobic ponownie badania. Nie mozna zwlekac tylko juz jutro (w ktoryms w szpitalu) i jak nadal jest to fT3 ponizej normy to tez jutro

Re: Proszę o interpretację wyników.

mam 48 lat...dwa i pół roku temu miałam operację usunięcia tarczycy z powodu nowotworu pęcherzykowego,przyjmuję euthyrox 125/150 dwa razy w tygodniu...mam stwierdzone hashimoto,badania robiłam bo źle się czuję...poziom żelaza ostatnio miałam 32 przy normie zaczynającej się od 37.

Re: złe wyniki po ciąży pomocy!!!

Dzień przed porodem tj. 24. 06.2014 r. wyniki wynosiły: TSH 0,1 FT3 2,3 (2-4,40) 12,50 % FT4 1,33 (0,93-1,70) 51,95% na dawce naprzemiennej 150/125 eutyroksu od 17.06.2014. Wcześniej dawka wynosiła 162,5/150 eutyroksu od połowy kwietnia (TSH 0,23; FT4 1,41). Przed ciążą brałam 88 euthyrox i

złe wyniki po ciąży pomocy!!!

Witajcie, Mam hashimoto od 5 lat. Przed porodem brałam euthyrox 88 (TSH 1,14, FT4 1,49), a potem w ciąży dawka była systematycznie zwiększana do 162,5/150 naprzemiennie, pod koniec ciąży 150/125. Jestem 8 tygodni po porodzie, od porodu na dawce 100 euthyroxu mam wyniki: TSH <0,005 FT3 3,11 (2

poradzcie co dalej ...

witam wszystkich... przyjmuję euthyrox w dawce 88 wyniki na tej dawce z dnia 24.10.14, bez tabletki tsh - 0,328 ( 0,27-4,2) FT4 88.31% FT3 57.50% wit. B12- 334,8 ( 191-663 ) kwas foliowy -9,42 (4,6-18,70) ferrytyna - 48,12 ( 13-150) USG - tarczyca sie zmniejszyła do 11,10 ml, miąższ

Re: Wyniki

Witajcie po długiej przerwie. Zrobiłam kontrolne badania będąc na E112. Oto one: FT4 1,78 (0,93-1,7) 110 % FT3 2,94 (2,57-4,43) 19,9% ferrytyna 22 (13-150) 6,5% Co radzicie? Na pewno muszę uzupełnić żelazo dużą dawką, ile? Czy jak zmniejszę euthyrox do 100 to jest szansa że FT3 się

Re: luty 2014

ja bym zwiększyła ciut euthyrox żeby dawka łączna była 150 T4 i 20 T3 (teraz jest 144 T4 + 20 T3) -- Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu ... czas i tak upłynie!

pomóżcie bo już nie wiem co mam robić

Witajcie, Piszę poraz pierwszy. Mam zdiagnozowane Hashimoto. Ponieważ z dnia na dzień czuję się coraz gorzej po przejrzeniu forum wykonałam zalecane przez was badania. Sorki bo piszę z telefonu. Będę wdzięczna za rady. Dodam tylko że przyjmuje euthyrox 75 i magnez 2 do 4 tabletek dziennie. Tsh 2

Re: Sarkoidoza, tarczyca, bałagan hormonalny - pr

- opuchnięta, zdołowana... Nie do życia niestety. Postanowiłam poszukać innego endo, na początek czerwca zapisałam się do Dr. Sylwii Pietrzyk. Zrobiłam badania: 24.05.2014 TSH 2,489 FT4 -9.20% FT3 -27.89% Dr Pietrzyk zadecydowała o zmianie na Euthyrox 75 2x dziennie (czyli faktycznie = 150). Po pierwszych

teraz mam 75 eutyroxu+75 Novothyralu/przedtem 150 euthyroxu/.dziś wzięłam to po 5 godzinach snu w nocy i jakby te objawy rano były mniej nasilone

Novotyral akceptuję już od 3 dawki co mnie cieszy.W piątek kontrola hormonów,zobaczymy jak teraz to wygląda...

Niskie fT3 mimo suplemantacji Euthyrox 150-pomocy!

Opisałam pokrótce moje problemy,w wątku Hasi-Tess,niechcący się tam wtrąciłam ale bardzo potrzebuję pomocy bo odpowiadam za dwa życia.

Re: znów w ciąży - nieco8

tyroksyny w sumie, bo nie wiem jak to zinterpretować: > Euthyrox 2x75, 5x100, Synevo czyli 150?? Bo potem piszesz: > Jak dużo zwiększyć euthyrox? 125 codziennie? Aha, już wiem dwa dni po 75 a pięć dni po 100, nie lubię takich skoków w dawkowaniu, o ile dobrze policzyłam to średnia tyroksyny na dzień

Proszę nie dopisywać swoich problemów do mojego wątku lecz założyć swój.Też tak musiałam zrobić by komuś nie mieszać ponieważ osoby odpowiadające magą pogubić się w temacie i niepotrzebnie namieszać.Tak radzi Rosteda.Ja zaś ze swojej strony teraz rozumiem dlaczego...

mary_lu napisała: > Tess, w ciąży chyba nie zawsze... Mój gin też mnie teraz przestrzega > przed tłumaczeniem sobie wszystkich objawów niedoczynnością - stany > typowe dla ciąży często udają niedoczynność. Mary! Czy zdrowa kobieta będąca w ciąży ma jakieś niepokojące objawy? eeeee

peliza17 napisała: > co do leku na obniżenie ciśnienia to wykluczone-mam90/60 czasem nawet niższe a > tętna109-111 to ewidentny znak niedoczynności. -- forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24712 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776

co do leku na obniżenie ciśnienia to wykluczone-mam90/60 czasem nawet niższe a tętna109-111 przy tak niskim ciśnieniu,wpadłabym już chyba we wstrząs gdyby je jeszcze obniżać...zobaczę jak będzie jutro,jak powtórzy się złe samopoczucie to trzeba będzie zmienić to dawkowanie...

Czy radykalne pogorszenie samopoczucia,mogę wiązać z wprowadzeniem tego Novothyralu?Tak z 1,5 godz.po zażyciu zaczyna się kilkugodzinny ból głowy,mam zniżkę nastroju jakbym łapała MEGA_DOŁA,bardzo podwyższony puls/110/,nie miałam takich historii na samym Euthyroxie.Miałyście coś podobnego?

Ludzie mojego profesora oświeciło i przyznał rację pozwalając brać od jutra Novothyral 75+eutyrox 75 na początek a potem Novotyral 100+ eutyrox 50,kontrola wyników po 2 tyg.Sama w to jeszcze nie wierzę.Nadal nie wiem czemu w ulotce selen+wit.E przeciwskazaniem jest ciąża?

Gdynia, Gugała-Butalewicz

Nie polecam!!!! Trafiłam do niej na NFZ, oczywiście pół roku czekałam, przyszłam z wysokim TSH, dała mi od razu euthyrox 50 i kazała przyjść za pół roku z TSH i USG. To było pierwsze i ostatnie TSH na jakie dała mi skierowanie. Póżniej leczyła już na podstawie przyniesionych przeze mnie prywatnie

Oczywiście, że ferrytyna to co innego niż poziom żelaza - można mieć wysoki poziom żelaza we krwi i obniżona ferrytynę co oznacza, że tego żelaza brakuje w organizmie i trzeba go brać więcej. Poczytaj sobie w wolnej chwili na forum o ferrytynie. I radzę nie czekać za długo ze zmianą leków!

Ale dlaczego niby nie możesz mieć jeszcze zwiększonej dawki? Jestem w 28tc i biorę 175 tyroksyny, tyle akurat mi potrzeba. Dlaczego szanowny profesor nie suplementuje Ci drugiego hormonu? To najprostsza recepta na niskie ft3...

Byłam juz 2x na ktg,nie wyszły źle a szyjka nie jest gorsza niż ostatnio/miękka,krótka ale nie otwiera się bardziej/Po świętach znów powtórzę hormony tarczycy,zobaczymy czy bedzie gorzej.Ja zaczęłam się pocić,wzrosło mi ciśnienie a tętno 116,ból głowy wrócił/to chyba skutek lekkiej nadczynności po n

Re: mamy hashimotki

ciąży nie mogę tego wyregulować. Najpierw tsh skoczyło do góry, brałam najpierw euthyrox 125, ale okazało się za mało, potem 150 i przez chwilę było dobrze a potem nagle poszło w drugą stronę i tsh okazało się nagle za niskie. Tak więc wróciłam do 125 i jest dalej za niskie. Teraz znów mam zmniejszoną

Re: Jestem po operacji,wyniki.

Przyjmuję EUTHYROX N150 jedną tabletkę.Za tydzień mam dopiero lekarza.Poproszę o skierowanie,bo rodzinny nie może dać na FT3 i FT4. Miałam nadczynność.

peliza17 napisała: > Proszę nie dopisywać swoich problemów do mojego wątku lecz założyć swój.Też tak > musiałam zrobić by komuś nie mieszać ponieważ osoby odpowiadające magą pogubić > się w temacie i niepotrzebnie namieszać.Tak radzi Rosteda.Ja zaś ze swojej > strony teraz rozumiem dl

Dziewczyny spójrzcie na te wyniki,nie wiem co robić?Znów wracam do dawki 150lewotyroksyny i 20 lithotyroniny a dziś nawet 131,25lewotyroxyny i 20 lithotyroniny bo na dawce 100novotyralu i 75 euthyroxu zaczęłam wpadać w nadczynność?Mam skurcze macicy dośc regularne w nocy i brzuch jak kamień w dzień

O Boże,wyniki mnie wbiły w podłogę:jestem na 75 eutyroxu i 100 novotyralu.fT3 wreszcie w normie-3,63.fT4-1,44.ale co się stało z TSH-0,014????/Było 1,74 na 150 eutyroxu/.Poleciały też płytki do 543/było423/,wzrósł także fibrynogen do 4,77/był 3,46-w normie/Zrobiłam wreszcie FERRYTYNĘ-12,77/norma30

Jestem w 30tc. i też zaczęło mnie mocno pobolewać krocze i dół brzucha. Podobno to normalne. Dopiero jak ból zaczyna przypominać ostre rozrywanie jak przy bolesnej miesiączce i nie zmienia się wraz ze zmianą pozycji, to należy się zaniepokoić. Krwawienia z nosa też miewam, oddychanie zaczyna być

Też biorę Novothyral (z Eutyroksem), ale zaczęłam go brać kilka miesięcy przed ciążą. Rzeczywiście ma silne działanie - miałam przez kilka dni małą "telepkę", podwyższony puls, lekko podwyższone ciśnienie, ale nastrój błyskawicznie miałam świetny. Ale każdy może reagować nieco inaczej,

Pelizo, mam bardzo podobne TSH, przynajmniej takie miałam przed ciążą. NIE BADAMY TSH. To normalne, że przy suplementacji T3 TSH jest takie niskie. O tym wyniku zapomnij, patrz tylko na ft3 i ft4. Twardnienie brzucha i skurcze to odrębna rzecz, co na to Twój położnik? Ja mam, a właściwie miałam,

A w czwartej ciąży?Zartuję ale chyba nie w 8 miesiącu.Ja teraz mam 31+4dni,i lepiej mi właśnie z oddychaniem się zrobiło/to dało mi do myślenia,że brzuch mi opada chyba,i zrobiło sie więcej miejsca pod płucami/.Dziś z krwotokami było przegięcie,do 15tej leciało mi już 3 razy a heparyny już zmniejszy

dziś objawy nie były takie nieznośne i na razie zostanę na 75 euthyroxu i 75 novotyralu.Znów kłopot mam z krwawieniami z nosa,dziś mi się samoczynnie polało w prac,/mimo zmniejszonej dawki heparyny/.Co zrobić tak to już chyba zostanie do końca.Mam jeszcze pytanie czy w31 tyg.już mi się może obniżać

Tess, w ciąży chyba nie zawsze... Mój gin też mnie teraz przestrzega przed tłumaczeniem sobie wszystkich objawów niedoczynnością - stany typowe dla ciąży często udają niedoczynność. Przed ciążą zawsze niskie ciśnienie i wysoki puls były u mnie oznaką niedoczynności. Ale pod koniec czwartego mies

No, no, po kilku latach chorowania i uważnym czytaniu forum jestem prawie tak dobra jak profesor. Żartuję sobie, oczywiście, ale cieszę się, że dzięki forum będziesz miała lepiej ustawione hormony - dobrze że profesor dał się przekonać. Napisz za parę tygodni, na ile wyniki się poprawiły. Przesz

Poczekaj, co powiedzą inne forumowiczki, to są moje propozycje, ale wolałabym, by je ktoś potwierdził. Trochę mnie dziwi - profesor i siedzi na dyżurze? U nas profesorowie nie raczej dyżurują. I czy nie ma swojego gabinetu czy przychodni, tylko każe przychodzić do szpitala na dyżur? A ma tam Two

Mary-lu ma absolutną rację, napisałam Ci to na forum Hashimoto - albo musisz dostać wyraźnie wiekszą dawkę Eutyroxu albo - i to jest lepsze rozwiązanie - Novotyral i Eutyrox razem. Zgłoś się jak najszybciej po zmianę leczenia. Hashi-tess napisała, że tarczyca dziecka już pracuje i o dziecko nie

hashi-tess napisała: > peliza17 napisała: > > > co do leku na obniżenie ciśnienia to wykluczone-mam90/60 czasem nawet niż > sze a > > tętna109-111 > > to ewidentny znak niedoczynności. To jak to jest? Mam niedoczynność (wątek "Tajemniczy przypadek") a c

Re: Proszę uprzejmie o interpretację wyników

Witajcie drodzy forumowicze :) a więc od 2 miesięcy biorę euthyrox -doszłam do zalecanej przez panią doktor dawki 37,5. Lepiej się czuję :) NIESAMOWITE uczucie niespac w ciągu dnia, mieć wieczorem dużo energii :)) z koncentracją i z pamięcią mam jeszcze problemy, z suchą skórą, wypadającymi

Tess, mnóstwo :) Chociaż widzę po matkach kilkuletnich dzieci (a zwłaszcza po własnej matce, he he), że szybko się o tych objawach i niepokojach zapomina ;) Poczytaj choćby fora dla ciężarnych :) Sama w sumie też uważam się za "zdrową kobietę", równocześnie ze mną w ciąży jest kilka mo

Bo w końcu organizm zaczyna się przyzwyczajać, u mnie "telepka" też była najbardziej nasilona pierwszego dnia. Pewnie łatwiej by Ci było zaczynać od ćwiartki lub połówki Novo, do tego 1i3/4 lub 1i1/2 Euthyroksu, a potem co kilka dni zwiększać proporcję Novo (jak już poczujesz, że do po

Ten mój profesor nie ma zajęć na uczelni ale pracuje w moim mieście w szpitalu wojewódzkim i w jeszcze jednym jako ordynator endokrynologii,wiem,że ambitnie traktuje młodych lekarzy,prowadzi kółka naukowe,a ja przychodzę do niego jak ma dyżur i mu się "nudzi"więc teoretycznie ma czas ale p

Skoro masz tak bardzo małe FT3 i wcale nie za wysokie FT4, moim zdaniem powinnaś brać 100 Eutyroxu i 75 Novotyralu razem (może przez pierwszy tydzień 150 Eutyroxu i 1/2 tabl. Novotyralu 75, żeby się przyzwyczaić do nowego hormonu czyli FT3, a potem zmniejszyć Eutyrox do 100 i brać całą

Re: Bardzo proszę o analizę wyników córki

Powinnaś więc wrócić do endo i poprosić o wyjaśnienie swoich bardzo słusznych wątpliwości. To jest Twoje prawo, jako pacjenta. Poza tym endo nie wie, że jest Euthyrox 112 i nie trzeba dawać na przemian 100 i 150? Mi po takim naprzemiennym dawkowaniu wychodziły pryszcze na twarzy - córka też ich

od 125 do150 a fT3-2.07 I TO JEST NAJNIŻSZA WARTOSC jaką osiągnęlam.Teraz jestem na 150 a profesor miał w planach tę wartość osiągnąć tuż przed porodem.Nigdy nie wspominał o innej możliwej substytucji bo już dawno bym monitowała o zmianę leku/tylko o EUThyroxie i Leyroxie zaś nazwa Novotyralu nigdy

150 tce jestem dopiero 2tyg./poprzednie 2,brałam na zmianę z 125tką/Wyniki na samej 150ce zrobię w tym tygodniu,razem z feytyną,B-12/jak się uda/Co do Novothyralu to już monitowałam u przyjaciela,który doktorat z tarczycy pisze ale nie ma zbyt wiele doświadczenia z tym preparatem/obiecał zapytać

Re: 26tydz 2dz, spadek ft3

Po dwóch tygodniach na novo 125 i euthyrox 50 FT4 100% FT3 31.67% Ft3 spada :( zmniejszyłam euthyrox do 25, zastanawiam się, czy podnieść novo? I wtedy novo 150 i w ogóle odtawić euthyrox? W ogóle to okazało się, że cukrzyca ciążowa się na mnie czai :( co prawda norma po godzinie i dwóch

35tydzień 2 dzień

Witam się po 3 tygodniach przyjmowania novo 150 FT4 45.45% FT3 20.83% Trzy tygodnie temu, na novo 150 i euthyrox 12,5 FT4 75.32% FT3 30.42% No cóż, bywało lepiej. W czwartek wizyta, mam nadzieję, że Maluch przybiera na wadze, bo ostatnio ważył 1800g (liczyłam na co najmniej 2kg :/). Chyba

Re: euthyrox n 137 mcg

mcg, tabletki, 50 szt Euthyrox N 125, tabletki, 125 mcg, 100 szt Euthyrox N 125, tabletki, 125 mcg, 50 szt Euthyrox N 137 mcg, 137 mcg, tabletki, 100 szt Euthyrox N 137 mcg, 137 mcg, tabletki, 50 szt Euthyrox N 150, tabletki, 150 mcg, 100 szt Euthyrox N 150, tabletki, 150 mcg, 50 szt Euthyrox N 175

moje nowe wyniki;-)

,6-24,9) i po obciążeniu po 2 h 150,4 Mam metforminę dodatkowo zaaplikowaną i euthyrox zwiększony do 100. Czyli jeśli ktoś się źle czuje mimo leczenie niedoczynności proponuję zrobić badania na cukier po obciążeniu. Być może tu jest przyczyna złego samopoczucia:-(

Re: 28tydzień 3 dzień

Po dwóch tygodniach na novo125 i euthyrox 25: FT4 72.73% FT3 26.25% Wiesz zwiększyłabym Novo, ale pozostawiła na tym samym poziomie T4-150 ale szybkie zmiany w ciąży, aż zadziwia jak młode ciągnie :) Jaką masz gramaturę Novo, możesz dzielić sensownie?

Re: 14latek z hashi - FT3 powyżej normy.

Nowy lekarz i mega rozczarowanie :( Pani dr stwierdziła, że po co w ogole miał włączony euthyrox. Przecież wygląda dobrze i ma dobre TSH (!) Po obejrzeniu USG (młody ma tarczycę powiększoną - ok. 27ml) i reszty wynikow uznała, że jednak ok - może nadal brać ten Euthyrox, ale nie ma potrzeby zmiany

Re: Stymulacja do In Vitro przy Hashimoto

Witajcie Kochani, Dziś zrobiłam kolejne badania, 21 tydz.ciąży, badanie na czczo: TSH 0,065 µIU/ml 0,550 — 4,780 FT4 51.72% FT3 23.16% Morfologia - wszystko bardzo dobrze Mocz - wszystko bardzo dobrze Ferrytyna - 32 Wit.D - 41 Przyjmuję Euthyrox 112,5 na czczo. Po obiedzie

Re: interpretacja wyników

>Zmieniła dawkę na 1,5 tabl. przez 6 dni i 2 tabl. 1 dzień. Ale jakie tabletki? Euthyrox ma z dziesięć (czy więcej) różnych dawek, a więc możesz łykać 2 tabletki E75, E88, E25, E112, E137, E50, E150 a nawet E200... - www.doz.pl/szukaj/s0_0-euthyrox,apteka

30 tydzień 2 dzień

Najświeższe wyniki, po 2 tygodniach na Novo 150: FT4 66.23% FT3 34.58% Dwa tygodnie temu byłam na novo125 i euthyrox 25: FT4 72.73% FT3 26.25% Coś tam się ruszyło :) Biorę sorbifer raz dziennie, elevit i dwa asparginy. -- http://www.suwaczki.com/tickers/rg50gzu3g4a4jxn3.png

Re: Po jakim czasie mleko w piersi się oczyszcza?

też jestem po CC, też biorę leki na tarczyce - aktualnie Euthyrox 150 i mlekoo mnie dosłownie zalewa. Słaba wymówka -- http://fajnamama.pl/suwaczki/rbrzj4b.png http://www.suwaczki.com/tickers/3i49g7rfjf53e7zn.png

Re: Bytom-Sząbierki Dr Kozik

sluzy - oooo tu nadepnełam na odcisk.. i sie dowiedzialam co mialam sie dowiedziec.. ale w efekcie dr notując w mojej karcie głośno mi mówił co pisze: PACJENTKA ŻĄDA POWROTU DO LEKU EUTHYROX... blebleble.. no i wypisał mi receptę na euthyrox 50 (a wczesniej wypisylam letrox z dawka 150) wiec pytam czy

Re: poradzcie co dalej ...

monika451 napisała: > witam wszystkich... > cześć! > przyjmuję euthyrox w dawce 88 jak długo? > wyniki na tej dawce z dnia 24.10.14, bez tabletki > tsh - 0,328 ( 0,27-4,2) > > FT4 88.31% > > FT3 57.50% > ta różnica w hormonach wyrówna się po

Bardzo proszę o analizę wyników córki

Witam serdecznie Bardzo proszę o analizę wyników córki, dodam ze choruje na zapalenie tarczycy w ostatnim czasie przytyła ok 3 kg,przyjmuje euthyrox w dawce 125 Poniżej ostanie wyniki: TSH 2,3 ( 0,27 - 4,2) ft3 4,2 (4 - 8,3) ft4 21,2 (9-20) Endo zaleciła zwiększenie dawki euthyroxu na 3 dni

Re: Bardzo wysokie anty-Tpo/Hashimoto

Odebrałam dziś wyniki po 6 tyg.na dawce Euthyrox 75 FT4 20.59 10.20-25.70 67.03% FT3 4.53 3,5-6,5 34.33% TSH 1.50 0.30-6.20 Chyba trochę rozjęchały mi się procenty ; / Jak myślicie dawka Euthyrox jest odpowiednia?

Re: 28tydzień 3 dzień

Podsumowując obecne wyniki na novo 125 i euthyrox 25 ( czyli T4=150 oraz T3=25): FT4 72.73% FT3 26.25% z poprzednimi wynikami - utrzymuje się tendencja spadkowa T3, propozycja: Novo 150 (już bez tyroksyny, bo T4=150 oraz T3=30) myślałam, ze to może być za dużo T3, ale znalazłam info, ze

Re: Ciąża ....ale jak?...

Moj wyniki po 3 tyg na dawce Euthyrox N125: - 9 tc3 dc ciąży TSH 0,087 norma 0,350- 4,940 (dla I trymestru 0,01-2,32) ft3 2,65 norma 1,71-3,71 - 47% ft4 1,06 norma 0,70-1,48 - 46,15% Poprzednie wyniki: > -14.04.14 badanie w 41 dc ciąży Euthyrox N100: > ft3 2,46, norma (1.71 – 3

NOWE WYNIKI 7 miesięcy po porodzie

ciągiem w nocy, a ja śpię jakieś 8 godzin). Nadal karmię piersią, co 2-3 godziny w dzień. Oto wyniki (1/08/2014): (Dawka 100 euthyrox) TSH: 0.62 (0.27-4.2 mU/L) T4 Free: 15.5 (10.5-20.0 pmol/L) 52.63% T3 Free: 3.9 (3.5-6.5 pmol/L) 13.33% Vitamin B12 459 150-650 pmol/L Ferritin 22 15-180 ug

Re: Wyniki w CIĄŻY i ustalanie dawki hormonu...

Moje wyniki po 3 tyg na dawce Euthyrox N125: - 9 tc3 dc ciąży TSH 0,087 norma 0,350- 4,940 (dla I trymestru 0,01-2,32) ft3 2,65 norma 1,71-3,71 - 47% ft4 1,06 norma 0,70-1,48 - 46,15% Poprzednie wyniki: > -14.04.14 badanie w 41 dc ciąży Euthyrox N100: > ft3 2,46, norma (1

Re: hashimoto

napiszę coś więcej.Jestem na dawce euthyrox 150 dni parzyste 125 dni nieparzyste. Mam małe nadciśnienie ,biorę bisocard 5 mg.Żle się czuję z każdym dniem gorzej. Wizytę u endokrynologa mam 4 maja.

nadal, widac iż zapotrzebowanie na hormon spada w moim przypadku z wiekiem ciąży. Zapewne tarczyca synka już fajnie pracuje. Poprzednie moje wyniki: - 24.07.2014 Badanie w 21tc 2dc ciąży Euthyrox N150: podnoszę do N175 FT3 – 2,74 pg/ml 1,71 – 3,71 – 51.50% FT4 – 1,18 ng/dl 0

Pomocy!

Witam Was ponownie i szczerze proszę o pomoc! Do lekarza za 1-2 tygodnie, wcześniej nie da rady niestety. Po kolei, krótko i przejrzyście. 1. Miesiąc temu kontrola endokrynologiczna, TSH 0,5 (norma0,27-4,2). Dalej miałam brać euthyrox 50. 2. 2 tygodnie temu wylądowałam na SOR z powodu b

Re: Wyniki w CIĄŻY i ustalanie dawki hormonu...

tarczycowej i zmian nie uwidoczniono. Pojedyńcze drobne zatokowe węzły w okolicy kątów żuchwy do 12x6 mm, poza tym węzłów na szyi nie uwidoczniono" Ok, podnoszę dawkę do Euthyrox N150 i po 3 tyg wykonuję badania. Dzięki dziewczyny.

Re: wyniki - prośba o interpretację

Witam ponownie wielka prośba o pomoc w interpretacji kolejnych wyników Przyjmuję Euthyrox 88 (od 50 dni) zmieniona przez endo na poprzedniej wizycie. Wczorajsze wyniki (bez tabl rano): TSH 0,333 (norma 0,27 - 4,2) FT4 1,28 (norma 0,93 - 1,7) FT3 2,99 (norma 2,2 - 4,4) z kalkulatora: FT4 45

mamy hashimotki

któraś też ma to dziadostwo? ja się leczę od 2005. przed ciążą miałam wyniki ok na dawce Euthyrox 125 tsh 1,12 ft 4 1,67 09.09 - już w ciąży dalej ok tsh 1,36 ft4 1,49 kilka dni później byłam u mojej endo na wizycie i zwększyła mi dawkę do 137. 1.10 robiłam ponownie badanie tarczycy i oto

Re: 26tydz 2dz, spadek ft3

Madzia 07.12.13 na dawce novo 100 i euth 50 czyli T4=150 i T3=20 miałaś wyniki: FT4 61.04% FT3 37.50% miałaś zbyt mało T3, które trzeba było troche podnieść, ale za to dodałaś Novo 125 plus euthyrox 50 czyli owszem dostarczyłaś T3=25 ale T4=175 czyli za dużo T4 o całe 25 jednostek, a

Moje aktualne wyniki: Badanie w 17tc 1dc ciąży Euthyrox N150: FT3 3,27 pg/ml 1,71 3,71 – 78% FT4 1,18 ng/dl 0,70 1,48 – 61,54% T3 179,70 ng/dl 80-200 – 83,08% T4 4,80 qg/dl 4,80-12,70 – 77,72% Wapń całkowity 8,18 mg/dl 8,60 10,20 L Fosfor nieorganiczny 4,61 mg/dl 2

Re: Sarkoidoza, tarczyca, bałagan hormonalny - pr

Znów ja :) bardzo dziękuję za wsparcie i przepraszam za brak odpowiedzi na poprzednie posty, ale ostatnio ciężko mi było znaleźć chwilkę czasu dla siebie. Dawki na razie nie zmieniłam, czyli było cały czas 1x Novo 75 i 1x Euthyrox 75 - kończyły mi się już tabletki a do wizyty było jeszcze trochę

Re: wczesna ciąża a słabe fT3, pomozcie dobrac da

Dziękuje za odpowiedz krew: HGB 13.9 (11.5-16.5) RBC 4.55 (3.8-5.8) HCT 40.7 (37-47) MCV 89.5 (77-93) MCHC 34,2 (32-37) MCH 30.5 (27-33) WBC 4.5 (3.8-10) PLT 115 (150-400) PDW 15.3 (9-17) MPV 11.7 (9-13) P-LCR 38.5 (15-35) ferrytyny i D3 nie robiłam, musze zrobić. Badania na TSH robiłam bez

Re: Wczesna ciąża i pomoc przy zwiększeniu dawki

dzieki muktprega1 Dziękuje za odpowiedz krew: HGB 13.9 (11.5-16.5) RBC 4.55 (3.8-5.8) HCT 40.7 (37-47) MCV 89.5 (77-93) MCHC 34,2 (32-37) MCH 30.5 (27-33) WBC 4.5 (3.8-10) PLT 115 (150-400) PDW 15.3 (9-17) MPV 11.7 (9-13) P-LCR 38.5 (15-35) ferrytyny i D3 nie robiłam, musze zrobić. Badania na TSH

Re: Hashimoto, nowe wyniki co z tym zrobić?

sar-na7 napisała: Od maja jestem na 100 euthyroxu... Moje wyniki z wczoraj : TSH 3 gen. 0,133 ulU/ml / 0,27 - 4,2/ FT4 16,5 pmol/l /12 - 22 / FT3 4,8 pmol/l / 3.1 - 6.8/ Ferrytyna ( ICD-9:L05) 40, 72 ng/ml /13,00 - 150, 00/ Czuję się

Re: Bardzo proszę o analizę wyników córki

; > Poza tym endo nie wie, że jest Euthyrox 112 i nie trzeba dawać na przemian 100 > i 150? Mi po takim naprzemiennym dawkowaniu wychodziły pryszcze na twarzy - cór > ka też ich pewnie nie chce? > > Czy to endo dziecięca? Czy dla dorosłych?

Re: C.d. novothyral-tym razem...w ciąży

Dzięki Tess! Od dziś wezmę novo 75+połówkę novo 75+ euthyrox 37,5= 150 t4 i 22 t3. Do tej pory brałam 112 t4 i 15 t3. T4 dużo większa, ale dobrze znoszę takie zmiany. Zwiększać coś po drodze, czy za 2 tyg kontrola?

Wysokie TSH a początek ciąży

Dzień dobry, Mam 26 lat, od siódmego roku życia leczę się na przewklekłe zapalenie tarczycy-Hashimoto. Od kilku lat tarczyca jest unormowana, utrzymuje TSH między 1 a 2. W lutym tego roku TSH wynosiło 2,09 (norma 0,27-4,2) przyjmuję euthyrox 100. Piszę, ponieważ 20 lipca zrobiłam test ciążowy i

) – 10,66 pg/ml norma 15,00 – 65,00 Wykonałam badania, oto wyniki po 3 tyg. na dawce Euthyrox 150: 13 tc 5dc TSH 0,05 norma 0,27-4,20 ft3 2,95 norma 2,00-4,40 – 39,17% ft4 1,49 norma0,93-1,70 – 72,73% fosfor 4,50 norma 2,7-4,5 wapń 8,6 norma 8,6-10,0 magnez 1,7 norma 1

Re: tarczyca monruper

Biorę slowmag i jest w miarę dobrze w tych sprawach. ;) lepiej niż po cytrynianie. Natder Ty też tylko slowmag, nie zmieniasz. Wczoraj się dowiedziałam, że moja siostra też na niedoczynnność, nie wiem na jakim poziomie i czy ma przeciwciała. USG tarczycy (ponoć) ok. Wiem, ze bierze euthyrox 150

Re: Wątek yass1

byłam u endokrynolożki i ona po s > prawdzeniu wyników uznała, że należy utrzymać wcześniejszą dawkę tyroksyny: pon > , śr, pt -euthyrox 175, wt, czw, sb, nd - euthyrox -150. A napisz proszę z ciekawości jaki masz wynik D3, ferrytyny i B12?? wraz z normami. Wiesz, że ferrytyna, żeby dobrze

przytarczycami choć dobrze że fosforany są w normie. Zalecenia ogólne: Euthyrox 150 ( ja biorę już 175 ) Calperos 4x1 Vigantol 5x1 Mg 2x1 Wykonać nast. badania: TSH, T4, fT4, D3, parathormon, Ca, fosfor. mama_dorota tak biorę Mg cały czas w postaci Slowmagu 2x1, wiem że to zbyt mała dawka ale mam tych

Re: IVF styczeń/luty 2014.

Dziś 8 dzień cyklu,wyniki z krwi E2 7388 pmol/l,PRG 3,57 nmol/l.Od 6.02 biore FOSTIMON 150 j,a od dziś dołączył CETROTIDE 0,25 mg.Dziś już na Usg było widać aż 20 komórek :) Super,ale i tak trzeba będzie zamrozić i poczekać miesiąc.13.02 badanie krwi i usg. Może ktoś brał CETROTIDE,są jakieś skutki

32tydz 2 dz

Witajcie! Muktprega, przepraszam, odczytałam wiadomość, ale byłam przez 6 dni w szpitalu. Nic poważnego-badania cukrzycowe, codzienne ktg, szczegółowe usg itp. ;) Wszystko ok, a w sobotę zrobiłam przy okazji pobytu tam tarczycowe: FT4 75.32% FT3 30.42% To jest po novo 150 i euthyrox 12,5. Szału

Re: Nowe wyniki

Betabloker za blisko tyroksyny, pisałam wcześniej, ze on upośledza wchłanianie tyroksyny, może przerzuć go na późne popołudnie, a żelazo na noc >7 euthyrox: >11 betabloker,magnez,potas >15 sorbifer >a o reszcie najczęściej zapominam tzn vit d3,omega raz wezmę raz nie a przecież

FT4 poniżej normy-pomoc dla siostry na Novothyralu

Witajcie kochane, sprawa nie dot mnie w tej sytuacji a mojej siostry Siostra od 7 lat przyjmowała euthyrox ostatnia dawka 150 niestety od lat jej ft3 na poziomie minusowym, endo 6 tyg zmienił jej euthrox na novothyral 100, samopoczucie sie jakby poprawiło i jednak od ok 2 tyg ma straszne zawroty

Proszę o interpretację wyników

Witam, w styczniu 2013r. miałam usunięte oba płaty tarczycy (przed operacją hormony były w normie). Ostatnio nie najlepiej się czuję. Biorę euthyrox w dawce: pon. - czw. 75 i pt - niedz. -100. Oto moje ostatnie wyniki: tsh 2,078 µIU/ml (norma 0,550 — 4,780), ft3 2,63 pg/ml (norma 2

Kochani potrzebuję pilnie pomocy w dostosowaniu dawki. Oto moje świeże wyniki: Badanie w 21tc 2dc ciąży, Euthyrox N150: FT3 – 2,74 pg/ml 1,71 – 3,71 – 51.50% FT4 – 1,18 ng/dl 0,70 – 1,48 –26,50% T3 – 166,60 ng/dl 80,00 – 200,00 – 72,17% T4

Re: Acard + Clexane

wiedziałam o czymś zapomniałam :) biorę jeszcze euthyrox 150 i jodid 200mg skąd jesteś, jeżeli mogę zapytać? ;)

Re: Proszę o ocenę wyników i podpowiedź

Ha, z tego wszystkiego wczoraj nie doliczyłam się jeszcze 25 tyroksyny, żeby w sumie było 150, to powinno być: - rano 1x L50+1/4 N100 + 1/2 L50 - popołudniu - 1/4 N100 - wieczorem - 1/2 L50 ... te ułamki... Jestem już po wizycie zakończonej sukcesem :) Mama dostała Euthyrox, mój pomysł na nową

wyniki b12 i D3

Wczoraj odebrałam wyniki, od lipca biorę D3 , B12 w kratkę, zależy czy boli żołądek. B12 - 193,7 ( 197-866) - spadła, było 206 d3 - 25,4 - mierzona pierwszy raz normy: 30-100 wartość prawidłowa 10-30 wartość bardzo niska < 10 niedobór ferrytyna - 33,79 (13-150) - taka sama jak poprzednio. W

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - na co euthyrox 150