Sortowanie wyników: wg trafności wg daty

Re: Lek na migrenę

Stosujecie Metafen na mocny ból głowy i pomaga? Podobno łączy dwie substancje ibuprofen i paracetamol

paracetamol i ibuprofen - łączenie OT

szarsz napisała: > Jak to jest z aspiryną, to nie wiem, ale przeciwbóle się łączy, jak najbardziej > , byle nie z tej samej grupy. I tak na przykład, przy wyjątkowo silnym i bolesn > ym zapaleniu ucha pediatrzy pozwalają podawać nurofen i apap naprzemiennie co 4 > h. Jeszcze w tym

Re: paracetamol i ibuprofen - łączenie OT

Mam dokładnie odwrotnie. Aspirynę i ibuprofen biorę bez żadnych problemów wtedy, gdy potrzebuję, natomiast paracetamolu nie tykam kijem z przedłużką. Zwłaszcza w czasie miesiączki ibu, który wpływa na synteze prostaglandyn działa na mnie faktycznie przeciwbólowo, a po paracetamolu czuję się, jakbym

Re: paracetamol i ibuprofen - łączenie OT

Ja z kolei czytałam całkiem niedawno artykuł (trzeba by poszukać, bo nie pamiętam gdzie) o badaniach, z których wynikało, że działanie przeciwzawałowe i w ogóle tonizujące układ krwionośny dotyczy wyłącznie mężczyzn. Kobietom zaś miała aspiryna szkodzić.

Re: paracetamol i ibuprofen - łączenie OT

azymut17 napisała: > Jeszcze w tym temacie to mnie pediatrzy polecali na silną gorączkę u dziecka w > sytuacjach podbramkowych najpierw jeden, a jak po godzinie brak zmian, to drugi > lek. Przy czym silna gorączka to 39,5-40,5 stopni. > Potwierdzam, dostałam od pediatry podobne wyt

Re: paracetamol i ibuprofen - łączenie OT

ten artykuł to jakis dziwny. Wynik badań wskazuje na to, że u zdrowych ludzi aspiryna nie działa :-). I o 1.2% zwieksza ryzyko krwawienia. Takie zwiekszenie to praktycznie żadne zwiększenie. W Pubmedzie jakoś nie mogłam trafić na oryginalną pracę z tymi wynikami. Ten pan profesor ma zaledwie 21 pub

Re: ból !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mnie na ból najczesciej pomaga metafen, starma sie go miec zawsze przy sobie, łączy paracetamol i ibuprofen i dlatego jest taki skuteczny

Re: Miesiączka:(

Przy miesiaczce Metafen sie sprawdza znakomicie, choć nie tylko bo stosuje go np przy bólu zęba czy głowy. ten lek łączy paracetamol i ibuprofen stąd ta skutecznosc

Re: Bóle głowy - proszę o pomoc

metafen to nowy lek i jest w aptece dostępny bez recepty. łączy ibuprofen i paracetamol.

Re: antybiotyk a alko

Ja słyszałam, że po alkoholu przestaje antybiotyk działać. Natomiast nie wolno absolutnie łączyć leków przeciwbólowych paracetamolu czy ibuprofenu z alkoholem, bo to już działa destrukcyjnie na wątrobę lub żołądek.

Re: Lek na migrenę

A co sądzicie o metafenie? Ten lek łączy paracetamol i ibuprofen. Dwa w jednym, ktoś już sprawdzał?

Re: in vitro czerwiec 2014

potrzeba łączenia tych leków a zwłaszcza stosowanie takiego połączenia przez dłuższy czas ponieważ najkorzystniej jest unikać stosowania niepotrzebnych leków. Paracetamol wykazuje mniej działań niepożądanych od ibuprofenu, dlatego lepiej najpierw zastosować paracetamol a po upływie 1-2 godzin ibuprofen ale

Re: czy można połączyć tramal z ketonalem?

adellante12 napisał: > poproś o Poltram Combo > I nie bedziesz musiała niczego łaczyc. Poltram Combo to połączenie tramalu z paracetamolem, a taki zestaw autorka wątku już ma - lekarz przepisał lek będący połączeniem tramalu 75mg i paracetamolu 250mg- co 8 godzin.niestety to za mało >

Re: zapalenie oskrzeli u 10miesięcznego malucha

ale zrobiło się zapalenie płuc, bo nie dawałaś antybiotyku? Czy dawałaś a i tak się rozwinęło? I np nie łączysz tego częstego chorowania na zapalenie uszu ze spadkiem odporności spowodowanym właśnie zbyt częstym podawaniem antybiotyków? (oczywiście nie wiem, czy faktycznie go podawałaś, ale w

Re: czy można połączyć tramal z ketonalem?

Ale jesteś biedna! Współczuję. Możesz połączyć z Ketonalem, możesz też spokojnie wziąć podwójną dawkę tego leku, który łączy Tramal i Paracetamol (bo Tramal często się podaje w dawce 100 mg, a nawet 200, natomiast "zwykła" tabletka Paracetamolu ma 500 mg, a można stosować po dwie

Metafen na bolącą ósemke???

? bliskaapteka.pl/przeciwbolowe/2108-metafen-20-tabl.html Czy zdrowe jest łączenie paracetamolu z ibuprofenem? I czy nada się to akurat na tą moją 8mke? Pomóżcie proszę! :(

Re: APAP a wątroba

przedawkowanie uważa się dawkę 7000 mg na dobę. Rocznie w USA zanotowuje się 500 przypadków śmierci z powodu przedawkowania paracetamolu (i 16 500 przypadków z powodu przedawkowania ibuprofenu). Szczególnie niebezpieczny staje się paracetamol połączony z alkoholem. Tego łączyć nie wolno! Należy uważać, bo można

Re: zapalenie oskrzeli u 10miesięcznego malucha

herenna napisała: > I np nie łączysz tego częstego chorowania na zapalenie uszu ze spadkiem odporno > ści spowodowanym właśnie zbyt częstym podawaniem antybiotyków? (oczywiście nie > wiem, czy faktycznie go podawałaś, ale w Polsce przy zapaleniu ucha daje się an > tybiotyki, a u

Re: Levetiracetam Teva a Keppra

Witam, moge tylko pomóc przy podaniu efektów ubocznych levetiracetamu teva ponieważ go biorę. Pani Doktor zaleciła mi właśnie ten lek mówiąc ze jest on jednym z najsłabszych i jest duze pole manewru jezeli chodzi o ciaze, łączenie go z innymi lekami itd. na początku stołowałam przez 2 tygodnie 250x

Re: Leczenie migren a karmienie piersią

odczekać. Znajomy lekarz przeszedł się na oddział neurologiczny i popytał, neurolog powiedział, że 5-6 godzin jego zdaniem starczy. Z konferencji o mózgu z czasów studiów pamiętam jeszcze, że dobrym sposobem jest łączenie paracetamolu (Apap czy cuś) z ibuprofenem - że razem lepiej działają na ból

Re: skutki uboczne

Ja po cinie mam okropny ból gardła i rozbicie ogólne podobne do grypy tylko że u mnie to trwa max 4h, a później dostaję taką dawkę energii że mogę góry przenosić. Ja zawsze cienie łączę z solpadeine (paracetamol, codeina i cofeina) i zapijam colą, może dlatego ten przypływ siły. -- www

Re: Euthyrox

hehe no wiesz, każdy lek ma całą listę skutków ubocznych i przeciwwskazań. i interakcji. oczywiście nie wszystkie muszą wystąpić, ale mogą ;) w ciąży też teoretycznie nic nie wolno, a jakoś się leczymy, nie? :) możesz wziąć paracetamol, który ma w składzie.. paracetamol :D pozdrawiam i łączę się w

Re: grypa pani dr. proszę o pomoc

Witam, można łączyć paracetamol z ibuprofenem, leki te różnią się mechanizmem działania. Faktycznie przy podawaniu mukolityku jakim jest mucosolvan raczej nie powinno się podawać leków p/kaszlowych. Przy grypie gorączka może utrzymywać się kilka dni (nawet do 5). O pogorszeniu może świadczyć

Re: ból gardła,wesele

Już pewnie po weselu, więc jak przeżyłaś ?;) Też słyszałam, że to ściema z tym, że nie można mieszać alkoholu z antybiotykiem, co nie zmienia faktu, że przy chorowaniu średnio ma się na alkohol ochotę...Niektórych przeciwbólówek na pewno nie można łączyć z alkiem, też mi się zdaje, że paracetamolu

Re: Nie wytrzymam!!!!

Lepiej weź Ibuprom, paracetamolu nie można łączyć z Rif. Trzymaj się jakoś. Wszyscy w jakiś sposób cierpimy :(

Dziękuję i jeszcze pytanie

Bo już myślałam, że jestem nienormalną hipochondryczką z maniakalną potrzebą wmawianiem lekarzom, że jestem chora... serio. Ale jeszcze jedno pytanie - czy koszmarne, nieprzerwane (NIKT z lekarzy mi w to nie wierzy) bóle głowy mogą się łączyć z epi? Mam teraz zamiar szukać kogoś od epi, tylko

Re: ospa

w ospie nie należy stosować nurofenu tylko paracetamol. Można podać małej paracetamol regularnie 2-3 dni. Dodatkowo można poprosić lekarza o hydroksyzynę działa uspokajająco i przeciw świądowo ale nie można jej łączyć z clemastinum.

Re: Angina i bardzo wysoka goraczka! Pomozcie!

Nie wolno łączyć jednocześnie- paracetamolu z ibuprofenem. Jeśli zażyje się środki zawierające w składzie paracetamol ( Apap, coldrex, gripex), to nie wolno jednocześnie, lub zaraz po, zażyć środki zawierające ibuprofen ( Nurofen, Ibum, itp) . To jest podobno bardzo szkodliwe. I dotyczy to

Re: LWW przerwa między aspiryną a paracetamolem

sbarazzina napisała: > W sumie dlaczego nie wolno łączyć leków przeciwbólowych? Nigdy o tym nie słysza > łam. Jasne, gdybyś wzięła na raz, to rozumiem obawy. Ale w takim ostępie czasow > ym, to po aspirynie nie masz już śladu w organiźmie. Poza tym paracetamol i asp > iryna to

Re: LWW przerwa między aspiryną a paracetamolem

Najogólniej mówiąć aspiryna rozrzedza krew i raczej nie wolno jej brać w trakcie miesiączki, bo można się wykrwawić :) To oczywiście trochę przesadzone, ale ja osobiście na pewno bym nie wzięła. W sumie dlaczego nie wolno łączyć leków przeciwbólowych? Nigdy o tym nie słyszałam. Jasne, gdybyś

Re: Czy mogę na zmianę Nurofen z czopkami calpol?

a ibuprofen można łączyć z paracetamolem? Bo też mam taką zagwozdkę

Re: Lek na przeziębienie + alkohol :/

Alkohol może neutralizować działanie antybiotyku, ale jeśli chodzi o APAP czy inne leki zawierające paracetamol to takie połączenie jest szkodliwe dla wątroby, która już nieźle musi się namęczyć, by rozłożyć paracetamol, a tu jeszcze dochodzi alkohol. Dlatego nie powinno się łączyć jednego z drugim

Re: Napoje energetyczne a leki przeciwbólowe

Gość portalu: Sterka napisał(a): > Można łączyć? Leki przeciwbólowe - to szerokie określenie. A zatem: TAK, można, NIE, nie można. Np. paracetamol WZMACNIA działanie kofeiny, a zarazem kofeina WZMACNIA działanie paracetamolu. Poczytaj ULOTKĘ dołączoną do konkretnego leku.

LWW przerwa między aspiryną a paracetamolem

jakieś 20 godzin od ostatniej dawki aspiryny) wziąć paracetamol czy lepiej nie ryzykować i podreptać do sklepu naprzeciwko po aspirynę? Aha, mówimy w obu wypadkach o dawkach rzędu 400-500 mg. Być może panikuję, ale zakaz łączenia przeciwbóli mam wbity do głowy nawet skuteczniej niż to, że antybiotyki

Re: Ratunku:-( Czy ktoś ma jakąś radę?

łączy się jak najbardziej, właśnie tak jak ktoś powyżej napisał: paracetamol z ibuprofenem ja to bym poleciła pyralginę, ale w czopku i termofor na brzuch. albo nospę jeszcze dodatkowo. -- all the small things

Re: Szukac specjalisty?

odczuwać ból. 4. Mieszanie leków Zeby uniknąć części negatywnych skutków (patrz wyżej), można łączyć ze sobą różne leki. Kodeinę łączy się niemal zawsze z paracetamolem albo ibuprofenem, czasem też z kofeiną. Tryptany również warto połączyć z niesterydowym lekiem przeciwzapalnym, bo to pozwala wziąć

Re: większa dawka paracetamolu

paracetamol w czopkach dawkuje się do 4 razy dziennie 20mg/kg/dawkę więc dla małej skuteczna dawka to 250mg. Można łączyć oba leki ( nurofen 3 razy dziennie).

Re: Kodeina???

Słaby narkotyk, słabe działanie przeciwbólowe. Najlepiej robi na kaszel. Paracetamol, ibuprofen nie pomagają? Jednakże warto wiedzieć , że ja łączyłam swój koktail antypsychotyczny z tramadolem, lekiem przeciwbólowym, który znacznie silniej działa na komórki nerwowe niż kodeina. Łączyłam i żyję

Re: Leki - z czym to się je?

słyszałam... ) zdarza mi się łączyć i nic mi nie jest.... połączenia alkohol + paracetamol nie polecam!

Re: koszmarna angina HELP!

w bólu może pomoże paracetamol na zmianę z nurofenem .Moja pediatra w takich krytycznych momentach pozwala mi łączyć , ale krótko 1-2 dni .Trochę ból złagodnieje .Odsapnie a jutro powinno być lepiej . Jak syn ostatnio miał ogromne migdały , że aż się złączyły laryngolog przypisał mu płatki robione

Re: Leki - z czym to się je?

madziula987 napisała: > > alkohol wzmacnia działanie ibuprofenu (tak słyszałam... ) zdarza mi się łączyć > i nic mi nie jest.... połączenia alkohol + paracetamol nie polecam! a mój kuzyn (lat 27) poszedł do baru z kolegami, wypił kilka piw (nie wiem czy tylko piw), po czym wrócił

Re: Przedawkowanie nurofenu a PH

nie należy przekraczać dawek nurofenu i paracetamolu gdyż może dojść do zatrucia i w konsekwencji kwasicy stąd mowa o ph jako wyznaczniku ewentualnej kwasicy, jeśli stosuje się leki zgodnie z zaleceniem to nie musi się Pani martwić. A ja jak najbardziej polecam łączenie nurofenu i paracetamolu w

Re: za kilka dni moja mamę wypisza ze szpitala

jaką dawkę tramalu łączyliście z paracetamolem i w jakiej postaci podaje się morfinę,bo naczytałam sie o tabletkach i roztworze a jak rozmawialam z lekarzem to mówił o zastrzykach z morfiny

Re: Puściłybyście do przedszkola młodszego?

Chodzą do jednego przedszkola. Młody dzisiaj też w kropki więc problem się rozwiązał. Pewnie tydzień temu jak były w ferie grupy łączone ktoś im sprzedał że mają jednocześnie. Starsza to astmatyczka i atopiczka, powinna w zasadzie być szczepiona p.ospie ale z powodu problemów neurologicznych na

Re: Lexapro/cipramil a inne leki

Poczytaj też ulotkę leku, który chcesz zażywać na to przeziębienie. Sam paracetamol, ibuprofen itp, na ogół nie wchodzą w żadne interakcje. Problem jest z dodatkami, typu pseudoefedryna itp. W tym przypadku często producenci nie polecają łączenia z antydepresantami. Dlatego Fervex, który ma

Re: Szczepienie Priorix

ja leczyłam sama(nurofen, paracetamol) nie licząc wsparcia forumowego, moja mała miała długo 39C potężną wysypke, światłowstręt i co kto chce, po paru dniach przeszło, tylko że u nas nie łączą niczego z priorixem, przy kolejnej sczepionce zgłosiłam w przychodni odczyn ale p. doktor stwierdziła

Re: zapalenie korzonkow...... Heeeeeeelp

Sciatica. Jak się leczy- hm.....zależy od tego w jakiej fazie jest. Ja leczę od czerwca 2010. Czasami paracetamol może pomóc- jeśli masz łagodną formę, a czasami nie- jeśli ostrą. Na mnie końskie dawki leków na receptę nie działały aż do teraz- epidural średnio. Ja proponuję wybrać się do swojego

przeciw temperaturze

okazuje się że nie działa i temperatura nie spada czy mogę podać paracetamol? Czy można łączyć lub podawać na zmianę? Syn lat5, uczulony na pyralginę.

Re: Ból napięćowy głowy

> Zastanawiam się co mogę wziasc innego,czopek brałam w południe. Na mnie dobrze działa Ibuprofen w dawce 400 mg (dwie tabletki) na raz. Jeśli nie pomoże, to dokładam jeszcze Paracetamol 2x 200 -- choć raczej należy maksymalnie unikać łączenia paracetamolu z innymi lekami p-bólowymi i

Tabletki na ból

...dlaczego nie opisano leków z ibuprofenem? To teraz bardzo popularny środek. I jeszcze powinni byliście wspomnieć, że nie wolno łączyć paracetamolu z alkoholem, bo działa to toksycznie na wątrobę. A w niektórych kręgach wierzy się, że dodanie paracetamolu do alkoholu daje dodatkowego kopa!

Re: Jak postępować w razie drgawek gorączkowych?

Bzdura,można podawać na przemian lek przeciwgorączkowy z grupy NLPZ(np Ibum, Nurofen,itp) i lek na bazie paracetamolu. Nie wolno natomiast łączyć dwóch leków z tej samej grupy.W przypadku bardzo wysokiej gorączki możesz podać też Pyralginum w czopku, 1/3-1/2, najszybciej i najmocniej zbija

niezupełnie tak

Ibuprom (a właściwie ibuprofen) to lek przeciwzapalny. Działa przeciwbólowo. Katar hamuje pseudoefedryna, zawarta w wielu preparatach tego typu (chociaz nie wiem, czy akurat w tym, bo raczej się ją łączy z paracetamolem). Ibuprofen niszczy żołądek, a nie wątrobę. Paracetamol dla odmiany może

Jak dla mnie to on jest *zupelnie trzeźwy*

, że paracetamolu nie wolno łączyć z alkoholem - uszkadza wątrobę.

Małgosia ma grypę :-(

.00 jedziemy do pediatry na osłuchanie i po mocniejsze leki. Kurcze, mam nadzieję, że uda się uniknąć szpitala... Dziewczyny, przypomnijcie mi, jak się łączyło paracetamol z ibuprofenem? W razie gdyby samym paracetamolem się nie dawało zbić gorączki? Po 4 godzinach można było podać nurofen, dobrze

Re: Ibuprofen w mleku mamy.

Ostatnio czytałam w jakiejś gazecie poświęconej zdrowiu, że właśnie nie powinno się łączyć dwóch różnych środków przeciwbólowych (np. paracetamolu i ibuprofenu) bo wtedy zachodzą jakieś niepożądane reakcje (obie substancje inaczej się trawią i potrzeba do tego innych enzymów). Niestety nie sprawdzę

Re: ponoć fatalnie wpływają na wątrobę

Nie hipokryzja. SKoro alkohol obciąża już dość mocno watrobę, to po co doładowywać jej coś dodatkowego? Żeby bardziej uszkodzić? Po co? Dlatego NIE WOLNO łączyć alkoholu z paracetamolem (apap i podobne). Najlepiej też: -nie łączyć alkoholi -pić wódkę- zawiera najczystszy etanol; najgorsze pod tym

Re: wysoka gorączka jak zbijać PILNE

Mi lekarz też potwierdził że gdy jeden lek nie zadziała można podać inny ale żeby nie mieszać 2 o podobnym składzie. Można łączyć nurofen ze środkiem z paracetamolem, -- Malwinka 4 czerwiec 2006 fotoforum.gazeta.pl/72,2,621,57750871.html http://suwaczki.maluchy.pl/li-22216.png

Re: co-codamol

Jeśli nie tolerujesz kodeiny, to nie ma sensu, żebyś ją brała. Nieważne, czy z paracetamolem, czy z ibuprofenem, czy z czymkolwiek innym. Mnie kodeina łączona z NSAID-ami bardzo pomaga, tyle że w większej dawce (+30 mg na raz) daje niestety potężnego kaca. Nawet gdy ból przechodzi, nie ma mowy o

Re: Tanie leki na przeziebienie

co 4 godz w razie bólu, gorączki Jeśli nie jesteś uczulony, żołądek w porządku, powyżej 12r.ż można aspirynę=Aspirin C=Polopiryna oprócz działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego ma przecizapalne Ibuprm=Ibuprofen,Ibum j.w., można łączyć z Paracetamolem W razie bardzo wysokiej opornej

Re: Belladonna D12 na bóle miesiączkowe?

"Zwykły paracetamol" :)) Ja mam bardzo silne bóle, przetestowałam naprawdę wiele środków, dużo silniejszych niż paracetamol. Przy moim tyłozgięciu macicy praktycznie nic nie skutkuje. Rozwalam sobie tylko żołądek tą całą chemią... Dlatego szukam jakiejś alternatywy, łączę

Re: Panadol-pilne!

Dzięki Wam wielkie za reakcje!!! Właśnie miała 39,5 dałam czopek paracetamolu i troszkę zeszła,ale dziecko w strasznym stanie...patrzy na rodziców prosząc o pomoc a my bezradni..:( robię też okłady. Leneczkaz-dawałam panadol w syropie:)ale faktycznie wolę czopek bo widzę skutek,tylko boję się

Re: a znasz li Ty bajke o paltociku?

maly.jasio napisał: > wbambus napisał: > > Nie śpię, palę papierosy; > > > A znasz bajke o paltociku? > pal to Ci ku..zwa pluca na wierzch wyjda. > wiec rzuc to badziewie > wypij 2 piva > zagryz paracetamolem > i zasniesz jak zajac w kapuscie. > Piva

7-ma doba i 2-gi zastrzyk

Pomyliłem sie. To w piatek był ten telefon w sprawie zmniejszenia dawki. Do zastrzyku przygotowywałem sie w sposob następujący: Paracetamol 1000/30 kodeiny plus 2mg Relanium. Zastrzyk poszedł mi lepiej, bo szybciej sobie wbiłem iglę i mniej przez to bolalo. Jednak miałem troche ciężkie oddychanie

Re: baby ciazowo-lekowo-obeznane pomocy!

cierpi się na niewydolność wątroby lub nerek. Paracetamol należy ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią, a także u osób głodzonych, chorych z astmą oskrzelową uczulonych na kwas acetylosalicylowy. Nie wolno łączyć paracetamolu z izoniazydem, ryfampicyną i barbituranami. Wykazuje

Re: krwawienie z nosa

mozna łączyć paracetamol z eurespalem jak dla synka to czopki 500 mg. Warto pokazać się lekarzowi jesli gorączka nadal bedzie się utrzymywać sądzę jednak ,że to inf wirusowa. Co do krwawienia z nosa to dość często zdarza się przy katarze z powodu podrażnienia, dmuchania w nosie jest wiele splotów

Re: wysoka gorączka

Ibum czy inne leki tego typu (Nurofen)można podawać co 6 godz. Ja łączyłam Ibum z Pyrosalem. Sam Ibum nie obniżał nam gorączki. Ponadto dobre sa chłodne okłady na kark i czoło oraz chłodniejsza o 2 st.kilkuminutowa kapiel. Na bazie paracetamolu tez możesz coś podać,ale większość dzieci nie

Re: leki przeciwbólowe

Ja biorę i paracetamol, i ibuprofen. Nie łykam polopiryny s, bo jest napisane, że niekorzystnie łączy się z kwasem walproinowym (a biorę też depakine oprócz lamitrinu). Po przeciwbólowych nigdy mi nic nie było, po antybiotykach też (zawsze uprzedzam, że mam epi), nawet znieczulenie u dentysty

Re: Dolargan

1) Paracetamol można sobie zażywać na stałe - 3-4x500mg - dla opanowania "zapalnego" składnika bólu 2) plastry można łączyć, więc 150 też jest ok, o ile nie ma za dużo skutków ubocznych 3) moim zdaniem potrzeba czegoś szybkodziałającego - morfina w roztworze lub metadon - na ból

Re: Maju

, jakby z każda duperlą po szczepieniu latać do rodzinnego i on by to musiał zgłaszać? Przecież wiesz, ze przy szczepionce dziecko ma prawo się zachowywać jak przy infekcji i możesz sobie z tym sama poradzić stosując paracetamol, dając dużo pić, lekkostrawnie jeść, no i generalnie uzbrajając się w

viburcol i paracetamol - mozna razem podać?

witam< mam pytanie - podałam czopek viburcol ale mały ma lekka temp i troche ciepłe czółko czy moge mu podac ibufen albo paracetamol w syropie? prosze o szybka odpowiedx jeżeli ktoś wie. w ulotce nic nie jest napisane o łączeniu z innymi przeciwbólowymi....

Re: Tabletki na kaszel zamiast dopalaczy. Biorą i

stymulantów, które to nic nie wnoszą do życia) jest dla ludzi, stworzona przez ludzi. Jednak chcesz coś jeść to: a) POCZYTAJ O SUBSTANCJI (dawkowanie, z czym nie wolno łączyć, a dekstrometorfanu NIGDY NIE ŁĄCZYMY Z PARACETAMOLEM) b) POCZYTAJ RAPORTY INNYCH SPRAWDŹ CZY TO TO CO CHESZ PRZEŻYĆ (DEKS

Re: Buuuu... ;-(

septolete polecam na ból gardła. ja zwykle łączę od razu z 1000mg paracetamolu, herbata z konfiturą malinową :DDD. jeśli nie pomoże, zostaje zwykle tylko zwolnienie. 3maj się ciepło :DDD

Re: Syropki - za nic w świecie!

Łączę się w bólu, choć z moim nie jest aż tak źle (nurofen czy paracetamol bez prolemu mu wcisnę). Sa po prostu rzeczy których do dzioba nie weźmie i tyle a ja sobie mogę gadać, krzyczeć, wciskać na siłę, zwraca wszystko sekundę później. Właśnie jesteśmy po akcji z podawaniem ZInnatu (zużyliśmy

Re: migrena bez aury

Od okresu dojrzewania do ciąży miałam migreny nawet do 2-3 razy w tygodniu. Przyczyny przeróżne: niedospanie, przespanie, po stresie (to są tzw weekendowe migreny), od zmiany pogody etc. Przeszłam od aspiryny, paracetamolu, przez ibuprofen z gorącą kawą do imigranu. Na koniec działał tylko imigran

Re: dziecko z katarem posyłam tak jak 95%

Dobra ostatni raz, bo bezsensowna to rozmowa. To co ty nazywasz beztrosko "syropkiem" tak naprawdę jest lekiem, ktory ma w składzie paracetamol bądź ibuprofen. Paracetamolu np. nie wolno łączyć z izoniazydem, ryfampicyną. Skąd przedszkolanka ma wiedzieć czy dziecko wczesniej nie dostało

Re: omdlenia w pierwszym dniu miesiączki

Omdlenia i zawroty głowy zapewne są spowodowane silnym bólem. A tabletki jak wcześniej ktoś zauważył, zażywa się jak tylko brzuch zacznie pobolewać, potem nie pomogą. I trzeba dobrać je na zasadzie prób i błędów. Jak to jest aż tak silny ból, to ani nawet 2 tabletki nospy, ibupromu czy paracetamolu

Re: Co robicie, kiedy boli Was głowa?

) - wszelkie inne leki przeciwbólowe proste i łączone - np. z kofeiną - pochodne ergotaminy, np. w połączeniu z kofeiną - stareńki, poczciwy Coffecorn, ale skutkują, jak wiadomo, tylko na samiutkim początku napadu Uważać tylko należy, żeby sobie podwójnej lub potrójnej dawki jakiejś substancji nie zaserwować

Pokrzywka, wysypka, kaszel u niemowlaka!

piersią (ostatnia nowość zupełna, którą jadłam to marcepan) plus zupy, które Mała jadła już wcześniej. Jutro idę do lekarza-tu w Anglii powiedzą jak zwykle, że wszystko gra i zalecą paracetamol.Doradźcie co to może być, czy łączyć kaszel z wysypką?proszę o radę i z góry dziękuję.

Re: Choroba :o(((

Cholinexu też że nie łączysz razem Paracetamolu z Fervexem albo Aspiryną a syropki należą do wykrztuśnych. Najsmutniejsze jest to, że ile pieniędzy by się nie wydało na lekarstwa( patrząc na wymienioną baterię-dużo), ile by sie rodzajów nie nakupowało to i tak nie skróci to nawet o 1 dzień przeziębienia

Re: apap a tabletki antykoncepcyjne

1. W instrukcji nie jest napisane czy apap ekstra obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych czy też w związku z czymś innym nie powinno się tych środków łączyć. 2. Jestem alergikiem i ponoć nie bardzo mogę przyjmować środki przeciewbólowe na czymś innym niż paracetamol.

Re: MROZY MINĄ - POCIAN PRZYLECI Z DZIECINĄ

Witam porannie:) Dopadłam, a raczej zostałam hmmm napadnięta dziś rano;)może jajko poczekało;) Zresztą, nie mam pewności co do owulacji-może to dopiero jutro?nie robię testów, sprawdzam po objawach;) Biedna Fantaisie...łączę się w bólu;)duuuzo wody, i nawet jakiś paracetamol by się przydał

Pokrzywka, wysypka, kaszel u niemowlaka!

.Nie ma gorączki, ogólne samopoczucie dobre. Karmię piersią (ostatnia nowość zupełna, którą jadłam to marcepan) plus zupy, które Mała jadła już wcześniej. Jutro idę do lekarza-tu w Anglii powiedzą jak zwykle, że wszystko gra i zalecą paracetamol. Czy może mi Pan doradzić co to może być, czy łączyć kaszel

Re: wysoka gorączka....czym zbić - prosze o pomoc

Witaj. Mój synek nie tak dawno też miał tak wysoka goraczke i okazało sie że ma trydniówkę. Lekarka poradziła nam żeby zbijać mu gorączkę czopkami(nie łączyć czopków z innymi srodakmi). Przy tak gorączce powyżej 38 stopni należy liczyć 20mg paracetamolu na kg wagi dziecka. Dawałam synowi czopki

Re: miesiaczka,bol brzucha a przeziebienie i leki

większej dawce - duża szansa na płukanie żołądka i/lub kłopoty. Ibuprofenu z paracetamolem nigdy nie łączyłam - sama jestem ciekawa, jak to działa :/ Tak więc BŁAGAM, czytaj ulotki (szczególnie fragmenty dot. składu, interakcji i przeciwskazań), a w razie wątpliwości kupuj leki jednoskładnikowe (osobno

Re: ząbkowanie pomocy

Słuchaj u nas ta sama 3.00 w nocy godzina newralgiczna, co u Was. Podaj małej Viburcol, albo paracetamol w czopkach, albo w syropie. i trzymaj się dzielnie, pozdrowionka :) -- Mrówek-Pędziówek, czyli mój synek Mateuszek (24.11.2004) Sygnaturki wszystkich krajów! Łączcie się!

W sprawie homeopatii

maja21z czy mogłabyś mi odpowiedzieć czy to homeopata powiedział że podanie leku typu paracetamol może zakłócić równowagę w organiźmie dziecka czy to tylko Twoje obawy?Pytam ponieważ bywam u homeopaty i leczę dzieci ale prawie zawsze stosowała leczenie łączone...tzn. zawsze w przypadku

Re: pomocy, boli juz ponad 24H

: zarówno Efferalgan, jak i Solpadeine zawierają paracetamol (Apap, Panadol, Advil...) więc nie wolno jednocześnie brać innych leków z paracetamolem. Spróbuj dostać się do lekarza, albo wyślij kogoś z rodziny -- niech ci wypiszą receptę na tę kodeinę. To jest syf, oczywiście, ale długotrwały ból naprawdę

wtorek

Basek tak to jest z ludźmi, trzeba się na każdym kroku pilnować bo cię oszukają. Uczciwych jest malutko. Wyobrażam sobie jak się będziesz czuła po tym remoncie. W bólu (głowy) łączę się z tobą. Już pożarłam 2 paracetamole, a jak nie pomogą to trzeba będzie ketonal wziąć. Z wyznaczonego na dziś

Ile alkoholu można spożywać na lekach p/zapalnych?

Dzień dobry wszystkim. Mój dylemat dot. alkoholu i łączenia go z lekami przeciwzapalnymi (i przeciwgorączkowymi). Po prostu ile można go spożyć, w gramach czy innych jednostkach, (mam na myśli małe ilości, np. w preparatach typu syrop) - nie pić przecież! - biorąc (nie naraz): - naproksen

Re: uczta ???? nareszcie !!!!

Do Moni- a w ogóle to chyba Droga Śpiąca zamnki pomyliłaś - żadne kurze, pisałam wczoraj, że wszyscy pucują:)))))) Zostawcie tego Tigesa biednego - a i na mięsko on nie pójdzietylko na lembasy:) Sze co, sze nie wolno paracetamolu z alkoholem łączyć??? No szemu nkt mi tego nie pofieciał????? No

Re: Padaczka u 2 latka

Witam, również jestem mama dziecka z epi, nasza pociecha ma padaczkę genetyczną. Wiem,że leki przeciwpadaczkowe np:Depakine może uszkadzać wątrobę. Nie można też tych leków łączyć z paracetamolem. Leczenie lepiej zacząć jak najwcześniej. Co do kontaktów to polecam dr. Kmiecia z CZD w Międzylesiu

Re: 2 dni do slubu a ja chora

jest to lek z zawierający paracetamol ktorego nie można łączyć z alkoholem - więc na weselu możesz co najwyzej symbolicznie umoczyś usta

Re: relanium-luminal-jaka różnica?

Witaj Ilona! Dziękuję za tę informację, jest bardzo ważna. A czy może wiesz, dlaczego nie można tych leków łączyć? Bo przecież mój syn dostawał w szpitalu Luminal w czopkach i Paracetamol też. W domu daję mu relanium. Ewa

Re: Lekoman polski

Nauka ZDROWIE Zgubne skutki łączenia leku z kawą Jednoczesne przyjmowanie leków przeciwbólowych i picie kawy może skutkować uszkodzeniem wątroby - ostrzegają naukowcy z University of Washington. Do tej pory było wiadomo, że działanie paracetamolu (głównej substancji chemicznej leków

Re: umrzec!szybko!

ni z pietruszki a za godzinę wsiadałam w pociąg (wracałam z sylwka) i jechałam 12 godzin.... Zjadłam wtedy 24 nurofeny forte..... Do dzisiaj nie wiem jak ja to przeżyłam. To był najgorszy ból fizyczny w moim życiu! Wątrobę miałam później badaną, wsio oki. Gdybym wtedy tak łykała paracetamol to już

temperatura,czopki,syropy,antybio tyk

Ola-wczoraj rano temperatura 38,7-spadła, rano znów. Do lekarza poszłyśmy dziś:kazała poczekac 24 godziny z antybiotykiem, , czerwone gardło. Antybiotyku nie kupiłam, zeby mnie nie kusiło skoro nie kazała- teraz ma 39,1 2 godz. od podania ibumu. Nie mam paracetamolu w syropie, mam czopki ale

Re: Oj te zeby:(

U nas od przedwczoraj też borykamy się z kolejnym etapem ząbkowania - wychodzącymi trójkami górnymi. Napady płaczu trwają wieczorami, a i w nocy synuś śpi niespokojnie, co jakiś czas przerywa sen potwornym płaczem. Jak dzisiaj się nie przebiją, to chyba zaaplikuje Matikowi paracetamol, bo

Re: Gadki szmatki...

Miło Was widzieć tutaj w piękny sobotni dzionek...;-) Mjulka łączę się z Tobą w bólu ;-( U mnie autentyczny przed-owulacyjny pms... jakieś idiotyczne wahania nastroju... w tej chwili jakieś zniechęcenie i znudzenie, zmęczenie.... Chyba na balkon trzeba wyjść groszek posadzić.... Kurcze nawet na

Re: nadużywanie

bombardowani informacjami, że to taki bezpieczny lek, a na kaca to już w ogóle świetny.. :/ A potem kiszka i umarł w butach. Ola, spróbuj kiedyś tego Nurofenu z kodeiną. Na mnie też nie działa sam ibuprofen, ale łączony z kodeiną - jak najbardziej. Podobnie paracetamol - sam nie działa zupełnie, a ten z

Re: nadużywanie

- uszkodzenie wątroby pewne jak w banku :( PS. Kodeina jest też łączona z innymi środkami, niekoniecznie paracetamolem - np. Nurofen Plus to ibuprofen z kodeiną. -- Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj ekspertów

Zdjęcia - paracetamol nie łączyć